Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wspólna oferta Microsoft i Beyond.pl, w oparciu o Azure Stack – polscy klienci z możliwością przetwarzania danych w chmurze z lokalnego, polskiego centrum danych.

Dzięki porozumieniu Microsoft i Beyond.pl polscy klienci zyskają możliwość przetwarzania danych w chmurze Microsoft Azure z lokalnego, polskiego centrum danych. Data Center 2 w Poznaniu to pierwsza w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej lokalizacja dla chmury Azure Stack. Już w II kwartale 2018 Beyond.pl będzie oferował wybrane usługi Azure. Wspólna oferta Microsoft i Beyond.pl, w oparciu o Azure Stack, otwiera drogę do pełnego wykorzystania potencjału chmury Microsoft Azure dla firm i instytucji, które mają szczególne wymagania dotyczące przechowywania i przetwarzania danych na terenie Polski.

 

„Dzięki współpracy z Beyond.pl globalna chmura Microsoft Azure zyskała polski paszport. Klienci mogą mieć pewność, że ich kluczowe, wymagające tego dane będą przetwarzane lokalnie, w polskim centrum danych. Jednocześnie zyskają oni możliwość korzystania z pełnej mocy obliczeniowej i globalnego pakietu usług Microsoft Azure. To ważny krok w kierunku jeszcze większej dostępności chmury Azure dla lokalnego rynku i zapowiedź kolejnych rozwiązań spełniających potrzeby polskich klientów” – podkreśla Paweł Jakubik, dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze w polskim oddziale Microsoft.

 

Azure Stack nie jest jeszcze powszechnie dostępny na rynku polskim, jednak zapotrzebowanie klientów na usługi lokalizowane w kraju spowodowało, że Microsoft postanowił wprowadzić pierwsze tego typu rozwiązanie z Beyond.pl. Obie firmy dzięki wspólnemu projektowi, wychodzą naprzeciw potrzebom polskich firm i instytucji publicznych, które ze względu na wymogi regulacyjne czy branżowe są zobowiązane do realizowania części procesów i przetwarzania związanych z nimi danych w chmurze na terytorium Polski. Dotyczy to m.in. sektora finansów, usług medycznych, jednostek administracji publicznej, obrony i bezpieczeństwa oraz sektora paliwowego.

 

“Azure Stack w naszym centrum danych to przełomowe wydarzenie w branży IT, także w skali europejskiej. Dla Beyond.pl to milowy krok, gdyż rozpoczniemy świadczenie usług hybrydowych z wykorzystaniem chmury Azure. A co jest najważniejsze, elementy tego środowiska będą dostępne z możliwością wyboru polskiej lokalizacji do składowania i przetwarzania danych” – mówi Michał Grzybkowski, prezes i założyciel Beyond.pl

 

Azure Stack to rozszerzenie chmury Microsoft Azure, które przenosi skalowalność i innowacyjność chmury globalnej do środowisk lokalnych. Dzięki temu organizacje są w stanie tworzyć zaawansowane aplikacje w chmurze hybrydowej, przy zachowaniu wysokiej elastyczności, sprawności działania oraz kontroli. Jednocześnie twórcy aplikacji mogą budować rozwiązania IT w oparciu o Microsoft Azure, wykorzystując spójny zestaw usług i narzędzi programistycznych. W ten sposób firmy i instytucje publiczne są w stanie szybciej uruchamiać rozwiązania odpowiadające na konkretne scenariusze biznesowe i skracać czas wprowadzania usług na rynek.

 

Co istotne, usługi dostępne z Azure Stack w Beyond.pl będą w pełni kompatybilne z usługami Azure w innych regionach, a polscy klienci będą rozliczani zgodnie z ofertą przygotowaną przez Beyond.pl. Klienci zyskają również jedno spójne środowisko rozwoju aplikacji w chmurze, gwarancję suwerenności i bezpieczeństwa przetwarzanych danych, które jest kluczową kwestią dla obu partnerów.

 

Usługi chmurowe Microsoft zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i zgodności z zasadami przetwarzania danych, także w świetle wchodzącego w życie Rozporządzenia o Ochronie danych Osobowych (RODO). Microsoft jako dostawca chmury Azure, stosuje m.in. międzynarodowe normy wprowadzające standardy w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27018). Beyond.pl natomiast jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych na poziomie Rated 4 wg amerykańskiej instytucji ANSI oraz posiada certyfikat ISO 27001.

 

W związku z dynamicznym przyrostem danych oraz coraz szybszym tempem wprowadzania innowacji, firmy oraz instytucje publiczne tworzą nowe scenariusze wykorzystania chmury publicznej i hybrydowej. Aż 74% dużych przedsiębiorstw wierzy, że chmura hybrydowa będzie miała znaczący wpływ na ich wzrost biznesu[1]. Z badań RightScale przedstawionych w raporcie „State of the Cloud 2017”[2] wynika, że 58% z nich ma gotową strategię wdrażania chmury hybrydowej. Oznacza to wzrost o 3 p.p. w porównaniu z rokiem poprzednim. Azure Stack w Beyond.pl jest pierwszym krokiem na drodze konsekwentnego ułatwiania klientom w Polsce korzystania z modelu hybrid cloud na warunkach i zgodności z prawem, jakich potrzebują.

 

[1] Avanade Global Study: “Hybrid Cloud – from hype to reality”, 2014.

[2] RightScale: „Stat of the Cloud 2017”, 2017.

 

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE