Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zmiany na szczycie w 10Clouds – Małgorzata Pietraszewska nową prezeską, Maciej Cielecki, jako CEO w AI Labs skupi się na projektach AI

Maciej Cielecki, współzałożyciel oraz wieloletni CEO firmy przekazuje funkcje zarządcze 10Clouds, aby rozwijać w AI Labs projekty skupione na sztucznej inteligencji. Stanowisko Prezesa Zarządu w 10Clouds SA od dnia 1.04.2024 r. objęła Małgorzata Pietraszewska.

 

Zakładając 10Clouds naszym celem było budowanie hubu dla innowacji. Pracowaliśmy
w nowych technologiach oraz wyprzedzaliśmy rynkowe trendy. Podążając za swoimi zainteresowaniami i potrzebami rynku, od dwóch lat skupiam się na rozwijaniu działalności związanej ze sztuczną inteligencją, szczególnie pracy na modelach Generative Pretrained Transformers (GPT). W związku z tym projektem i chcąc jak najefektywniej wspierać rozwój 10Clouds jako grupy firm, zdecydowaliśmy o moim pełnym przejściu do AI Labs i rozwijaniu siostrzanej, silnej organizacji
– mówi Maciej Cielecki, który obejmie stanowisko CEO w AI Labs i będzie nadzorował główny projekt: AI Console, pozostając związany z 10Clouds SA jako Head of AI.

 

Stanowisko prezesa przejęła związana z organizacją od 2017 r. Małgorzata Pietraszewska, która od dwóch lat była członkinią zarządu i podejmowała decyzje związane z dalszym rozwojem firmy, ostatnio w roli CCO (Chief Commercial Officer). Obecnie będzie kontynuować tworzenie i wdrażanie strategii firmy już z pozycji prezesa.

 

– IT (Information Technologies) to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Obecnie stoi przed wieloma szansami i wyzwaniami, na które jako organizacja potrzebujemy być stale przygotowani. Obserwujemy i jednocześnie wytyczamy trendy, których owoce potem wdrażamy w usługach i produktach dla naszych klientów. Rozwijamy 10Clouds, aby niezmiennie realizować naszą misję, jaką jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań IT – mówi nowa CEO, Małgorzata Pietraszewska.

 

10Clouds została założona w 2008 r. przez Michała Kłujszo oraz Macieja Cieleckiego. Firma świadczy usługi premium z zakresu konsultingu IT, projektowania produktu (UX/UI) oraz rozwoju oprogramowania. Jej główne specjalizacje to technologie AI i Web3/blockchain.

Zespół 10Clouds zrealizował dotąd projekty dla ponad 500 klientów, wśród których znajdują się zarówno startupy i scale-upy takie jak Pinterest, Tagasauris, AlephZero, czy Baidu, jak również korporacje takie jak Orange i NestBank. Obecne działania mają na celu maksymalizację wartości całego konsorcjum trzech spółek działających wokół 10Clouds oraz zwiększenie możliwości operacyjnych w rozwijaniu nowych produktów.

 

Microsoft wyda 2,9 mld USD na japońskie centra danych

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE