Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

USA ma rozważać ponad 10 miliardów dolarów dotacji dla Intela 

Jak w piątek doniósł Bloomberg News, administracja Bidena prowadzi rozmowy w sprawie przyznania Intel Corp dotacji o wartości ponad 10 miliardów dolarów. Z raportu wynika, że negocjacje są w toku i pakiet nagród Intela będzie prawdopodobnie obejmował zarówno pożyczki, jak i dotacje bezpośrednie.

Fundusz na rzecz półprzewodników ma na celu dotowanie produkcji chipów i powiązanych inwestycji w łańcuchu dostaw, a nagrody pomogą w budowie fabryk i zwiększeniu produkcji. Intel planuje wydać dziesiątki miliardów dolarów na finansowanie fabryk chipów w długoletnich lokalizacjach w Arizonie i Nowym Meksyku, a także nowej lokalizacji w Ohio, w której może stanąć największa na świecie fabryka chipów.

Jednak na początku tego miesiąca dziennik “Wall Street Journal” doniósł, że Intel planuje opóźnić ukończenie budowy fabryki w Ohio do 2026 r. ze względu na spowolnienie na rynku chipów i powolne wprowadzanie dolarów federalnych.

Departament Handlu ogłosił już dwie mniejsze dotacje na podstawie ustawy o chipach, a sekretarz handlu USA Gina Raimondo powiedziała na początku tego miesiąca, że jej departament planuje w ciągu dwóch miesięcy przyznać kilka grantów w ramach rządowego programu o łącznej wartości 39 miliardów dolarów – wszystko po to, aby zwiększyć produkcję półprzewodników.

Nie jest jasne, czy tegoroczna runda dotacji federalnych przyspieszy realizację planów Intela, czy może Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, która również ubiegała się o finansowanie z USA i której budowa fabryki chipów w Arizonie uległa opóźnieniu. W Puli potencjalnych odbiorców znajdują się też Micron i Samsung Electronics, które również budują nowe fabryki chipów w USA.

 

Microsoft planuje inwestycję o wartości 3,2 miliarda euro w rozwój sztucznej inteligencji w Niemczech

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE