Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Sztuczna inteligencja w służbie ekologii. Greyparrot wykorzystuje widzenie maszynowe do zarządzania odpadami.

Czy AI może pomóc nam w rozwiązaniu problemów ekologicznych? W pełni z pewnością nie, musimy poradzić sobie sami. Niemniej w części zadań można liczyć na sztuczną inteligencję. Chociażby taką jak brytyjski Greyparrot.

Poznajcie Greyparrot, londyński startup, który chce usprawnić zarządzanie odpadami. Firma korzysta z widzenia maszynowego, aby usprawnić sortowanie na różnych etapach łańcucha przetwarzania odpadów. Firma wykorzystuje uczenie maszynowe by rozpoznawać różne rodzaje odpadków, a następnie widzenie maszynowe aby sortować je we właściwy sposób. System rozpoznaje szkło, papier, karton, gazety, puszki i różne rodzaje tworzyw sztucznych (czarne, PET, HDPE).

Greyparrot używa prostej kamery w połączeniu z komputerem do sortowania odpadów w ułamku sekundy. Istnieje wiele różnych przypadków użycia tego rodzaju technologii, ale wydaje się to szczególnie obiecujące w sortowniach. W tych obiektach jest już mnóstwo maszyn do oddzielania małych i dużych obiektów, metalu od plastiku itp. Jednak wiele z nich wciąż pod koniec procesu polega na ludziach.

Chociaż nigdy nie jest możliwe sortowanie wszystkiego ze 100% dokładnością, to do pełnej skuteczności z pewnością można się zbliżyć. Sortownie wytwarzają ogromne kostki tworzyw PET i wysyłają je do dalszego przetwarzania. W niektórych przypadkach te kostki nie są wystarczająco czyste. Na przykład Indonezja regularnie odmawia przyjmowania ich i odsyła je z powrotem do USA lub Europy. Greyparrot stara się m.in. pomóc w ostatnim etapie procesu sortowania. Produkt można wykorzystać do oceny czystości, aby sprawdzić, czy surowiec jest wystarczająco czysty, by mógł ulec przetworzeniu. Może także identyfikować problematyczne obiekty i podawać współrzędne robotowi sortującemu, aby ten mógł automatycznie zbierać zanieczyszczenia.

Startup testuje swoje rozwiązanie w obiektach w Wielkiej Brytanii i Korei Południowej. Do tej pory zebrał 1,2 miliona dolarów. W przyszłości Greyparrot ma również inne pomysły na przypadki użycia. Na przykład w inteligentnym koszu, aby automatycznie sortować odpady od samego początku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE