Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

SAP zwiększa inwestycje w Polsce. W Gliwicach powstaje kolejna jednostka globalnego centrum rozwojowego SAP Intelligent Enterprise Solutions (IES).

Centrum rozwojowe SAP Intelligent Enterprise Solutions (IES) wybrało Gliwice na lokalizację nowego biura. W mieście działa już jeden ze strategicznych globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy – SAP Labs Poland. Otwarcie nowego centrum stanowi kolejny rozdział w historii SAP w Polsce oraz oznacza zwiększenie inwestycji w krajowy rynek technologiczny i rozszerzenie portfolio tworzonych w naszym kraju rozwiązań. W związku z uruchomieniem centrum na Górnym Śląsku, SAP IES planuje zatrudnić około 50 specjalistów w pierwszym kwartale 2021 roku.

 

Globalny ośrodek rozwojowy IT

– SAP Intelligent Enterprise Solutions, dostarczający zaawansowaną technologię wspomagającą procesy biznesowe przedsiębiorstw, w Gliwicach otworzy centrum, które będzie koncentrować się na rozwoju aplikacji biznesowych, platformy technologicznej i rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Wraz z wejściem do nowej lokalizacji, SAP planuje zwiększyć możliwości technologiczne oraz jeszcze silniej skoncentrować się na rozwiązaniach wspierających globalną transformację cyfrową, która wraz z wybuchem COVID-19 znacząco przyspieszyła.

 

– 25 lat obecności SAP w Polsce i ulokowanie tu, na przestrzeni tego okresu, różnych jednostek biznesowych dowodzi o potencjale kraju, w którym powstają rozwiązania przenoszące biznes w cyfrowy wymiar. Otwarcie globalnego centrum rozwojowego IT w Gliwicach jest niezwykle ważnym uzupełnieniem naszej oferty. Pokazuje także rosnącą skalę znaczenia SAP Labs Poland, jako podmiotu działającego na rzecz rozwoju cyfrowego handlu i usług wsparcia zorientowanych na klientów. – wyjaśnia Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska.

 

Śląski krajobraz przyciąga

Szukając perspektywicznej lokalizacji dla nowego centrum, SAP IES kierowało się takimi aspektami jak krajobraz rynku pracy, klimat biznesowy, a także infrastruktura. Województwo śląskie z roku na rok staje się coraz silniejszym partnerem dla centrów usług biznesowych. Według tegorocznego raportu ABSL, 110 z 1500 funkcjonujących w Polsce ośrodków znajduje się na terenie Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W centrach zlokalizowanych w tym regionie pracuje 25 800 specjalistów, z czego 45 proc. stanowisk związanych jest z sektorem nowych technologii.

 

Przewaga tej części kraju opiera się także na silnie zaznaczonej obecności SAP. Od ponad dekady działa tu SAP Labs Poland – centrum R&D budujące, wspierające oraz dostarczające strategiczne rozwiązania z obszaru SAP Customer Experience Solutions.

 

– Nasz ośrodek należy do sieci SAP Labs liczącej zaledwie 20 jednostek na świecie, a gliwicka lokalizacja od lat sprzyja rozwojowi produktów i świadczeniu kompleksowych usług. SAP Intelligent Enterprise Solutions, podobnie jak my, dostrzega potencjał regionu i tutejszych specjalistów z obszaru nowych technologii. Decyzja o otwarciu centrum rozwojowego IT jest więc naturalnym krokiem służącym tworzeniu inteligentnych rozwiązań rozbudowujących ofertę SAP i oddziałujących na światowy rynek systemów biznesowych. – mówi Radosław Gołąbek, dyrektor zarządzający SAP Labs Poland.

 

Polska jest wiodącym ośrodkiem rozwoju oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Według danych Pracuj.pl, między styczniem i wrześniem tego roku pracodawcy zamieścili na portalu 391 010 ofert pracy, z czego aż 14 proc. ogłoszeń dotyczyło właśnie specjalistów IT, m.in. programistów, architektów systemów informatycznych czy grafików. Uruchomienie gliwickiego centrum SAP IES wiązać się będzie z zatrudnieniem 50 specjalistów. Oficjalne otwarcie nowego centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewsap-podejmuje-wspolprace-z-operatorem-chmury-krajowej/

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE