Samsung Display planuje zakończyć całą produkcję ekranów LCD do telewizorów do końca 2020 roku. Firma skupi się wyłącznie na nowszych, bardziej pożądanych przez rynek technologiach wyświetlaczy.

Gigant produkcji ekranów z Korei Południowej, Samsung Display, postanowił zakończyć całą produkcję paneli z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi (LCD) do TV i smartfonów w Korei Południowej i Chinach do końca tego roku. Za decyzją stoją po prostu realia rynkowe – zwykłe LCD nie przynoszą już takiego zysku jak np. różne odmiany technologii OLED. 

 

Samsung Display, jednostka południowokoreańskiego giganta technologicznego Samsung Electronics Co Ltd, powiedziała w październiku, że zawiesiła jedną z dwóch linii produkcyjnych LCD dla domu ze względu na spadające zapotrzebowanie na panele LCD. Teraz firma idzie o krok dalej, decydując o wygaszeniu produkcji tego typu paneli.

 

„Dostarczymy zamówione LCD do naszych klientów do końca tego roku bez żadnych problemów”, powiedziała firma w oświadczeniu.

 

Trudno się dziwić Koreańczykom, że chcą zoptymalizować zyski płynące z produkcji ekranów. Aktualnie jedynie najtańsze urządzenia posiadają klasyczne LCD, co zmuszało Samsunga do walki na ceny z chińskimi producentami. W październiku Samsung poinformował, że zainwestuje 10,72 mld USD w obiekty i badania mające na celu modernizację linii produkcyjnej, ponieważ walczy z nadwyżką w związku ze słabym globalnym popytem na smartfony i telewizory. Inwestycja na najbliższe pięć lat będzie koncentrować się na przekształceniu jednej z południowokoreańskich linii LCD w zakład produkujący masowo bardziej zaawansowane ekrany z „kropkami kwantowymi”.

 

Firma prowadzi dwie linie produkcyjne LCD w fabrykach w Korei Południowej i dwie fabryki wyłącznie LCD w Chinach.

Aktualizacja: Pragniemy doprecyzować, że nie ma tu mowy o ekranach do zastosowań profesjonalnych, w tym do digital signage, a, jak podano w tekście – do LCD dla domu, lub mówiąc prościej, telewizorów. I trudno się dziwić, biorąc pod uwagę jak zmieniły się telewizory w ostatnim czasie, chociażby dzięki ekranom QLED. Ekrany wielkopowierzchniowe czy profesjonalne to oczywiście inna branża, a Samsung nadal produkuje je m.in. u naszych południowych sąsiadów tj. na Słowacji.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewsciany-wideo-praktycznie-bez-laczen-samsung-prezentuje-55-calowy-profesjonalny-ekran-vhr-r-o-wyjatkowo-cienkich-ramkach-z-bardzo-dobra-jakoscia-obrazu-dzieki-trybowi-picture-enhancer/