Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Rząd Wielkiej Brytanii sfinansuje dwa centra badawcze półprzewodników w Bristolu i Southampton

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił finansowanie i wsparcie dla dwóch nowych Centrów Innowacji i Wiedzy w zakresie półprzewodników (IKC) w Bristolu i Southampton.

W ramach strategii Departamentu Innowacji Naukowych i Technologii (DSIT) brytyjskiego National Semiconductor każdy zakład otrzyma 11 milionów funtów (13,9 miliona dolarów) na pomoc we wprowadzaniu na rynek nowych technologii chipowych. Ogłoszono także przeznaczenie kolejnych 4,8 mln funtów (6 mln dolarów) na wsparcie projektów z zakresu ulepszenia właściwości półprzewodników.

Dzięki nowym zakładom IKC badacze będą mieli dostęp do technologii prototypowania i wsparcia w postaci szkoleń dla spinoutów, warsztatów i kontaktów z podmiotami z branży. W ośrodku REWIRE na Uniwersytecie w Bristolu, w którym znajduje się jedna z nowych lokalizacji IKC, zapewnione zostanie wsparcie firmom produkującym chipy w południowo-zachodniej Anglii i Walii opracowującym urządzenia elektroniczne wysokiego napięcia z półprzewodnikami złożonymi.

W Cornerstone IKC w Southampton fundusze zostaną wykorzystane na dalsze badania nad specjalizacją Uniwersytetu w Southampton w dziedzinie fotoniki krzemowej, czyli podejścia do półprzewodników, w których do przekazywania informacji zamiast prądu wykorzystuje się światło.

W przemówieniu w centrum w Southampton Minister Technologii i Gospodarki Cyfrowej Saqib Bhatti powiedział, że inwestycja ta stanowi „kluczowy krok w realizacji ambicji [Wielkiej Brytanii] w zakresie przemysłu półprzewodników”. Dodał:

„Zaledwie dziewięć miesięcy od realizacji krajowej strategii dotyczącej półprzewodników, już robimy szybkie postępy w realizacji naszych celów. Nie chodzi tylko o wspieranie wzrostu gospodarczego i tworzenie miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji, ale o pozycjonowanie Wielkiej Brytanii jako centrum globalnych innowacji, przygotowując grunt pod przełomy, które będą miały wpływ na cały świat”.

W maju 2023 r. rząd Wielkiej Brytanii ogłosił swoją „National Semiconductor Strategy”, czyli plan wydania 1 miliarda funtów (1,24 miliarda dolarów) na wsparcie krajowego rozwoju półprzewodników. W ramach tego programu firmy otrzymają między sobą 200 mln funtów (253 mln dolarów) w latach 2023–2025, a reszta ma zostać rozdana do końca 2033 r.

Wciąż jednak zakres brytyjskiego finansowania jest znacznie mniejszy od dziesiątek miliardów dolarów, które rządy USA i UE zadeklarowały w ramach wsparcia finansowego dla własnych krajowych sektorów półprzewodników.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE