Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Rozwiązania UPS oparte na technologii litowo-jonowej umożliwiają świadczenie cyfrowych usług opieki zdrowotnej na najwyższym światowym poziomie

Zasilacz UPS Vertiv™ Liebert® GXT5 z akumulatorem litowo-jonowym zapewnia wydajność, niezawodność i wiele innych korzyści. Ostatnie dwa lata stanowiły ogromne wyzwanie dla branży opieki zdrowotnej, ponieważ pandemia spowodowała zwiększenie popytu na interwencje w sytuacjach awaryjnych i podwyższyła koszty operacyjne. Z tego powodu organizacje medyczne przyspieszyły proces digitalizacji, aby wprowadzać nowe usługi, zwiększać przychody i działać efektywniej.

W czasie pandemii szpitale i kliniki zaczęły intensywnie wdrażać usługi telemedyczne, dążąc do efektywniejszego wykorzystania czasu lekarzy oraz zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom. Te placówki korzystają również z transmisji wideo, by umożliwić zdalne konsultacje w trudnych przypadkach medycznych. Organizacje medyczne, firmy farmaceutyczne oraz płatnicy korzystają z dużych zbiorów danych i sztucznej inteligencji, aby wcześniej rozpoznawać potrzeby ludności, by lepiej rozumieć potrzeby pacjentów, dostosowywać do nich swoje działania oraz ciągle poprawiać jakość opieki.

 

Organizacje służby zdrowia muszą utrzymywać dostępność przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku

Te zjawisko się utrzyma, nawet gdy zapotrzebowanie na usługi związane z pandemią zmaleje. Na przykład, urządzenia połączone z Internetem pozwalają specjalistom na zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, wczesne wykrywanie sygnałów ostrzegawczych oraz pomaganie osobom w przestrzeganiu zaleceń leczenia. Pacjenci, którzy docenili wygodę konsultacji telemedycznych, nie zrezygnują z nich łatwo na rzecz tradycyjnych wizyt w placówkach medycznych.

W wyniku tych zmian 81% przedstawicieli organizacji medycznych stwierdza, że tempo transformacji cyfrowej przyspieszyło. Co więcej, 93% z nich twierdzi, że obecnie wprowadza innowacje z prawdziwym poczuciem pilności.

Jeden z obserwowanych trendów w branży medycznej polega na tworzeniu „cyfrowego wejścia”, które integruje różnorodne systemy, aplikacje mobilne oraz procesy w jedno spójne środowisko. Dzięki temu pacjenci mogą w łatwy sposób korzystać z systemu opieki zdrowotnej. Według firmy badawczej IDC do 2023 roku 65% pacjentów będzie korzystało z usług dostępnych przez „cyfrowe wejście”. To oznacza, że pacjenci będą mogli umawiać wizyty, szacować koszty usług, korzystać z wirtualnych aplikacji do kontaktu z lekarzami, otrzymywać szybką pomoc od chatbotów, przeglądać i płacić rachunki online – wszystko to po zalogowaniu się do systemu.

 

healthcare-4.jpgW związku z tym rośnie presja na zespoły centrum danych, IT oraz infrastruktury, by dostarczały oczekiwane cyfrowe doświadczenia użytkownikom. Odpowiadając na te wyzwania, zespoły tworzą brzegowe obiekty z dedykowanym przetwarzaniem danych, pamięcią masową, zasilaniem i chłodzeniem, by zapewnić możliwość szybkiego dostępu i przetwarzania informacji medycznych.

 

Pytanie brzmi: jakie wyzwania stoją przed tymi zespołami w obliczu rosnącego zapotrzebowania na takie rozwiązania?

1. Gwarantowanie wysokiej dostępności: Obiekty brzegowe muszą zapewniać dostępność 24/7/365, aby umożliwić bezproblemową cyfrową współpracę między lekarzem a pacjentem. Cyfrowe zastosowania w służbie zdrowia mogą być kluczowe dla funkcjonowania, jak na przykład zasilanie stacji roboczych czy operacji biurowych. Mogą też być krytyczne dla życia, jak monitorowanie stanu pacjenta czy zdalne konsultacje chirurgiczne. W żadnym przypadku organizacje medyczne nie mogą sobie pozwolić na przestoje, które są nie tylko kosztowne, ale również potencjalnie niebezpieczne dla pacjentów.

W związku z tym wiele organizacji opieki zdrowotnej ponownie analizuje swoje zasilacze awaryjne (UPS)Zasilacze UPS marki Vertiv™ Liebert® GXT5 charakteryzują się topologią podwójnej konwersji, która efektywnie chroni podłączone urządzenia przed zakłóceniami zasilania. W chwili wystąpienia problemu zapewniają one natychmiastowe przełączenie z głównego źródła zasilania na pracę z UPS. Dzięki tym zaawansowanym systemom zarządzania energią zespoły IT mogą dostarczać użytkownikom wysokiej jakości wideo i cyfrowe doświadczenia. Ponadto dział IT może zdalnie zarządzać tymi urządzeniami UPS za pomocą Vertiv™ Power Insight, nieustannie monitorując ich działanie i szybko reagując na potencjalne problemy.

 

2. Ograniczenie wymagań konserwacyjnych: Obecnie organizacje służby zdrowia wykorzystują coraz więcej sprzętu IT i często umieszczają obiekty brzegowe w ruchliwych lokalizacjach. Sprzęt serwerowy i sieciowy oraz systemy IT są instalowane w szafach lub pomieszczeniach szpitali, klinik, laboratoriów badawczych i biur. Często te przestrzenie są wykorzystywane przez różne zespoły. Dlatego zespoły IT dążą do zapewnienia niezawodności zasilania rezerwowego, minimalizując jednocześnie potrzebę częstej konserwacji, która mogłaby zakłócić codzienną działalność.

Zasilacze UPS Liebert GXT5 dostępne są z akumulatorami litowo-jonowymi, które zapewniają wyjątkową niezawodność i wydajność. W związku z tym, że akumulatory litowo-jonowe zazwyczaj działają bezobsługowo od 8 do 10 lat, to można je uznać za rozwiązanie typu „ustaw i zapomnij”. W praktyce mogą one funkcjonować przez cały okres eksploatacji jednostki UPS.

Inteligentne rozwiązania UPS Vertiv oferują również algorytm prognozujący stan akumulatorów, z kolei Vertiv Power Insight pomaga w planowaniu wymiany akumulatorów w razie potrzeby. Algorytm analizuje bieżące warunki pracy akumulatora i przewiduje datę wymiany, dzięki czemu dział IT może proaktywnie zarządzać tym procesem.

 

3. Usprawnienie procesu wymiany: Wymiana akumulatorów litowo-jonowych stanowi znacznie prostszy proces dla działu IT. Akumulatory litowo-jonowe są o 40-60% lżejsze oraz o 40% mniejsze w porównaniu do akumulatorów VRLA, co ułatwia ich montaż w szafach rackowych oraz w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zasilacze UPS Vertiv online wyposażone w akumulatory litowo-jonowe są kompaktowe, co pozwala na oszczędność miejsca dla innych urządzeń, takich jak dodatkowy sprzęt IT czy systemy szpitalne.

 

4. Praca w trudnych warunkach: Organizacje służby zdrowia często umieszczają sprzęt sieciowy i przetwarzania danych w małych pomieszczeniach pozbawionych odpowiedniej klimatyzacji precyzyjnej. W takich warunkach akumulatory litowo-jonowe sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Zapewniają one lepszą wydajność nawet przy temperaturach sięgających 104°F (40°C). Dla porównania akumulatory VRLA tracą około połowy swojej żywotności przy każdym wzroście temperatury o 15°F powyżej 77°F.

Dzięki temu zasilacze UPS Vertiv z akumulatorami litowo-jonowymi można umieszczać obok innych urządzeń lub w środowiskach o temperaturze pokojowej, bez obaw, że warunki te spowodują przyspieszoną degradację lub awarię akumulatora.

 

5. Obniżenie całkowitego kosztu posiadania: Dział IT, korzystający z akumulatorów litowo-jonowych w systemach UPS, zyskuje komfort rzadszych wymian akumulatorów i często jest w stanie serwisować kilka urządzeń jednocześnie. To prowadzi do znacznego ograniczenia kosztów materiałów i robocizny przez cały cykl życia urządzenia UPS z akumulatorami litowo-jonowymi. Ponadto rozwiązania litowo-jonowe Vertiv są objęte pięcioletnią gwarancją. Dzięki temu zespoły IT w służbie zdrowia mogą łatwiej planować wymiany i przeznaczać budżet na inne inicjatywy cyfrowe.

 

Podsumowanie

Zespoły IT w służbie zdrowia stają się nieocenionymi partnerami w budowaniu wyjątkowego cyfrowego doświadczenia użytkownika – zarówno dla specjalistów medycznych, jak i pacjentów. W rezultacie dział IT wdraża więcej obiektów brzegu niż kiedykolwiek wcześniej, aby wspierać zarówno krytyczne dla działalności, jak i krytyczne dla życia przypadki użycia.

Rozwiązania UPS Vertiv™ Liebert® GXT5 zapewniają niezbędne rezerwowe źródło zasilania organizacjom medycznym przechodzącym na technologie cyfrowe. Niezawodne, wymagające niewielkiej konserwacji i przystępne cenowo urządzenia UPS Vertiv Liebert z akumulatorami litowo-jonowymi zapewniają nieprzerwane i niezawodne przetwarzanie na krawędzi sieci, niezależnie od miejsca instalacji. W rezultacie personel medyczny może pracować efektywnie, zapewniając najwyższą jakość opieki, zarówno w sposób cyfrowy, jak i tradycyjny.

 

IT RESELLER nr 353/2023 “Schneider Electric pomaga budować bardziej zrównoważoną przyszłość” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Małgorzata Kasperska, wiceprezeska Schneider Electric – Secure Power Division MEE Cluster PL/CZ/SK/UA

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE