Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Rok 2023 będzie rokiem pracy hybrydowej – Pierwsza konferencja HP i Poly w Warszawie za nami

Początek roku to dla firm okres wyznaczania celów, wyciągania wniosków z poprzedniego roku i prezentowania swojej strategii na nadchodzący rok. HP wraz z Poly 31 stycznia zaprezentowały, jak według nich będzie się kształtował bieżący rok i na czym obydwie firmy skupią się najmocniej.

Zacznijmy więc od najważniejszej nowości, czyli od tego, że HP ukończyło fuzję z gigantem rozwiązań wideokonferencyjnym Poly. Transakcja opiewała na 3,3 mld dolarów łącznie z wierzytelnościami.

 

Andrzej Sowiński, Dyrektor zarządzający HP Inc Polska

 

Połączenie HP i Poly umożliwi stworzenie wyjątkowo szerokiej oferty, w tym sprzętowej i softwareowej dla pracy hybrydowej w biurze, jak i w domu, co więcej różne urządzenia obydwu marek będą się idealnie uzupełniały w tworzeniu tego typu środowiska pracy.

 

W sytuacji, gdy coraz więcej osób pracuje zdalnie bądź hybrydowo wygoda i elastyczność mają priorytetowe znaczenie, a budowanie spójnej kultury firmy i zgranego zespołu pracowników jest coraz większym wyzwaniem. Chcemy ułatwić pracownikom komunikowanie się za pośrednictwem naszej technologii od rozwiązań dla sal konferencyjnych po laptopy biznesowe obsługujące wiele kamer. Połączenie Poly i HP zapewni użytkownikom końcowym niezbędny sprzęt, oprogramowanie i usługi wymagane do skutecznego nawigowania hybrydowego świata nie tylko teraz, ale i w przyszłości – komentuje Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający HP Inc Polska.

 

Co więcej, HP widzi gigantyczny potencjał w wyposażeniu sal konferencyjnych w urządzenia swojej nowej marki Poly. Dodatkowo jak pokazują badania, liczba pracowników zdalnych aktualnie jest o 25% wyższa niż przed pandemią COVID-19, a według wstępnych przewidywań rynek ma się do 2024 roku powiększyć prawie trzykrotnie.

 

 

Poly w swoim portfolio ma szeroką gamę urządzeń wideokonferencyjnych, w tym, bardzo popularne zintegrowane bary do prowadzenia wideokonferencji, gdzie w jednym urządzeniu znajdują się kamera, mikrofony i kilka głośników, do tych urządzeń dochodzą jeszcze słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją szumów, dodatkowe mikrofony do większych sal konferencyjnych i zaawansowane oprogramowanie.

 

 

HP Poly, by jak najlepiej przystosować się do wymogów nowego rynku, przygotowało swój plan o nazwie “Praca Hybrydowa – rozwiązania szyte na miarę”. Poszczególne urządzenia z oferty Poly zostały przydzielone do poszczególnych kategorii, jak na grafice prezentowanej powyżej, więc prostsze kamery i słuchawki z redukcją szumów trafiły do kategorii “Home Office”, przenośne głośniki z mikrofonami trafiły do kategorii “W trasie” itd. Dzięki czemu każdy styl pracy otrzyma dedykowane urządzenia.

 

 

By zapewnić swoim urządzeniom jak najlepsze wsparcie HP Poly nawiązało współpracę z największymi dostawcami usług wideokonferencji i pracy zdalnej, w tym z platformą Microsoft Teams, Zoom, czy AWS.

 

Jakub Abramczyk, Sales Director Eastern Europe w HP Inc Polska

 

W siedzibie firmy podczas ogłoszenia najnowszych planów na rok 2023 firm HP i HP Poly mogliśmy się na własne oczy i uszy przekonać jak prezentuje się oferta produktowa obydwu firm. Podsumowanie roku 2022 przedstawił Andrzej Sowiński, Dyrektor zarządzający HP Inc Polska, a o najnowszych planach i produktach HP Poly opowiedział Jakub Abramczyk, Sales Director Eastern Europe w HP Inc Polska (dawniej Poly).

 

 

Pandemia pokazała, że modele biznesowe mogą i będą ewoluować, a efektywna współpraca nie musi ograniczać się do przestrzeni biurowej. Najnowsze dane pokazują nieustannie zmieniające się podejście do pracy. Obecnie ok. 40% pracowników pracuje zdalnie, a prawie 30% w modelu hybrydowym, w biurze pojawiając się średnio 3 razy w tygodniu. W corocznym Barometrze Zaufania Edelmana (Trust Barometer), 63% respondentów z całego świata zadeklarowało, że wykorzystywanie technologii w miejscu pracy daje ludziom przestrzeń do wykonywania obowiązków w sposób jeszcze bardziej przemyślany. Z kolei wyniki badań HP w Wielkiej Brytanii wskazują, że 89% pracowników biurowych uważa, że praca hybrydowa zapewnia szansę na poprawę samopoczucia i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Obserwując zachodzące zmiany firma HP zdecydowała się na przejęcie Poly – lidera w zakresie rozwiązań do wideokonferencji, kamer czy zestawów słuchawkowych. Połączenie obu marek miało na celu stworzenie wiodącej na rynku oferty rozwiązań hybrydowych. Urządzenia peryferyjne stanowią segment o wartości 110 miliardów, na który HP stawiało szczególny nacisk w ostatnim czasie, którego wartość rośnie o 9% rocznie (w pierwszym kwartale 2022 r. – wzrost o 40%.)

 

W sytuacji, gdy coraz więcej osób pracuje zdalnie bądź hybrydowo wygoda i elastyczność mają priorytetowe znaczenie, a budowanie spójnej kultury firmy i zgranego zespołu pracowników jest coraz większym wyzwaniem. Chcemy ułatwić pracownikom komunikowanie się za pośrednictwem naszej technologii od rozwiązań dla sal konferencyjnych po laptopy biznesowe obsługujące wiele kamer. Połączenie Poly i HP zapewni użytkownikom końcowym niezbędny sprzęt, oprogramowanie i usługi wymagane do skutecznego nawigowania hybrydowego świata nie tylko teraz, ale i w przyszłości – komentuje Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający HP Inc Polska.

 

Obecnie, zarówno przedsiębiorstwa, jak i ich pracownicy szukają coraz lepszych sposobów pracy i współpracy w hybrydowym świecie. Około 75% pracowników biurowych inwestuje w poprawę swoich domowych warunków pracy. Tradycyjne przestrzenie biurowe są również rekonfigurowane w celu wspierania hybrydowej pracy i współpracy, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dla sal konferencyjnych. Obecnie istnieje ponad 90 milionów sal, z których mniej niż 10% oferuje możliwość korzystania z wideo, podczas gdy tylko 15% jest wyposażone w technologię VC (virtual circuit). Jednocześnie oczekuje się, że do 2024 roku segment rozwiązań biurowych dedykowanych dla sal konferencyjnych potroi się.

Przewiduje się, że w 2023 roku „praca hybrydowa” będzie nazywana po prostu „pracą”. Nie będzie to już trend, ale norma. W ciągu ostatnich kilku lat organizacje przyzwyczaiły się do zarządzania pracownikami pracującymi w domu. Jednak w 2023 roku będą musiały dostosować się także do zarządzania ludźmi pracującymi z wielu, różnych (nawet bardzo odległych) miejsc. Ponadto przewidywany jest wzrost liczby tzw. cyfrowych nomadów, czyli osób, które pracują zdalnie w pełnym wymiarze godzin z różnych miejsc na świecie. Organizacje muszą upewnić się, że są gotowe zaoferować pracownikom pełną elastyczność, zwłaszcza jeśli chcą zatrzymać i przyciągnąć najlepszych w ich branży ekspertów, z których wielu będzie chciało pracować za granicą. Pracodawcy powinni zapewnić swoim pracownikom odpowiednie narzędzia, pozwalające im pracować najlepiej jak potrafią, niezależnie od lokalizacji.

Wspólnie HP i Poly chcą dostarczać kompletny ekosystem urządzeń, oprogramowania i usług cyfrowych w celu zagwarantowania najwyższej jakości doświadczeń, zwiększenia produktywności pracowników i zapewnienia klientom korporacyjnym lepszej widoczności, słyszalności, bezpieczeństwa i możliwości zarządzania w ich hybrydowych środowiskach IT.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE