Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Raport F5 “Future of Multi-Cloud” – Światowe korporacje gotowe na Multi-Cloud, aż 81% korporacji ma gotową strategię multi-chmurową.

Raport F5 Future of Multi-Cloud (opracowany przez Foresight Factory) wskazuje, że 81% globalnych korporacji ma gotową strategię multi-chmurową. Najwięksi liczą się z tym, że do 2021 r. 94% przypadków obciążenia sieci i obliczeń będzie procesowanych przez chmurowe centra danych (Cisco Global Cloud Index). Ogromny wpływ na ten wzrost mają cyfryzacja światowych administracji, jak i wideo streaming oraz sieci społecznościowe.

 

W Polsce, podążającej ścieżką europejskiej legislacji, wprowadzenie Jednolitych Plików Kontrolnych przeniosło raportowanie biznesu do organów skarbowych w chmurę. Ruch po stronie konsumenckiej także rośnie, np. w 2017 r. użytkownicy Netfixa konsumowali więcej niż miliard godzin wideo tygodniowo.

 

Wielkość ruchu w sieci narasta, świat staje się chmuro-centryczny, gospodarka dzięki technologiom chmurowym przyśpiesza i słupki wykresów są wyższe niż kiedykolwiek. Rzadko kto korzysta już z tylko jednej chmury, bo nie ma takiej, która realizuje wszystkie potrzebne usługi. Biznes, który ignoruje zjawisko multi-cloud dzisiaj, może znacząco ucierpiećw perspektywie następnych pięciu lat, które bierzemy pod uwagę w Raporcie Future of Multi-Cloud – mówi Ireneusz Wiśniewski, dyrektor zarządzający F5 Poland.

 

Raport wskazuje najistotniejsze trendy, omawia ryzyka i podpowiada, co przyniesie organizacjom korzyści z kształtującego się multi-chmurowego, globalnego porządku.

 

Światowa infrastruktura podlega rozbudowie, dostępność centrów danych i niezawodność przepustowości staje się kluczowa, a są to czynniki mające bezpośredni wpływ na to jak chmura będzie asymilowana w różnych regionach EMEA objętych naszym badaniem. Środkowy Wschód i Afryka reprezentują inne modele konfiguracji rozwiązań chmurowych i ich asymilacji niż gospodarka zachodnia. Z kolei Polska inaczej adaptuje tę technologię niż Niemcy, mimo że znajdujemy się w bezpośrednim sąsiedztwie i podlegamy pod tą samą jurysdykcję czy obszar geograficzny. Mówimy w F5, że świat to nie chmura, ponieważ każdy bardzo indywidualnie czerpie korzyści z tej technologii – dodaje Ireneusz Wiśniewski.  

 

Wyścig trwa, bo świat wie, że środowisko multi-cloud daje nowe możliwości innowacji. Łączenie specjalistycznych usług z kilku chmur podniesie efektywność działań.  Ryzyko utraty pozycji na rynku sprawia, że kwestie kosztowe staną się w nadchodzących latach mniej istotne. Będzie to też wynikiem postępów konkurencji: kolejnych przykładów sukcesów zastosowań prezentowanych przez sprzedawców usług chmurowych i użytkowników.

 

Raport zwraca też uwagę, że w środowisku, w którym administracja czy biznes musi płynnie przemieszczać się pomiędzy wyspecjalizowanymi chmurami w różnych standardach, żeby poprawić zwinność, efektywność i… oszczędzać, potrzebne są umiejętności do realizacji tych zadań.

 

Najbardziej zaawansowane organizacje, w tym rządowe, już poszukują technologicznie przygotowanych do multi-chmury, dodających wartość biznesową ekspertów. Specjaliści podpowiadają, że prócz wykwalifikowanych kadr, które już dziś można przygotowywać spośród obecnych pracowników, niezbędne będzie też porzucenie silosowego modelu wiedzy. Dlatego, w ciągu najbliższych pięciu lat kooperacja między biznesem, a działami IT będzie miała szczególne znaczenie.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE