Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Qualcomm zleci produkcję swojego przyszłego, flagowego SoC, zarówno Samsungowi, jak i TSMC?

Snapdragon 895 miałby być “podzielony” pomiędzy Samsunga i TSMC. Tak przynajmniej wskazują najnowsze doniesienia ze strony Ice Universe, leakstera, którego informacje niejednokrotnie dotąd się potwierdzały.

Mówi się, że Qualcomm pracuje już nad następcą procesora Snapdragon 888, który ma opierać się na zaawansowanym procesie produkcyjnym 4 nm. Nie chodzi oczywiście o wariant 888 Plus, układ SoC wprawdzie silniejszy, ale de facto z tą samą specyfikacją (i wykonany w 5 nm, tak jak “zwykły” 888), a o kolejny model z serii 800, czyli Snapdragon 895. Ice Universe twierdzi, że odkrył kilka szczegółów na temat chipsetu, który pojawi się w 2022 roku.

Przede wszystkim potwierdza, że SoC nowej generacji będzie nosił nazwę Snapdragon 895, a ponadto, że będzie miał swój własny wariant Plus (895+) na później w tym samym roku. Układy 895 i 895+ mają przyjąć najnowocześniejszy proces 4 nm, który ma przynieść wyraźne usprawnienia, zwłaszcza energetyczne. Co ciekawe, mogą to być faktycznie dwa różne procesy, bowiem każdy wykonawca ma swoją technologię, a wykonawców może być w tym przypadku dwóch. Można było oczekiwać, że Qualcomm przekaże produkcję całego pokolenia SoC jednemu wykonawcy, jednak, według Ice Universe, amerykański producent podzielił ten ogólny porządek na pół – połowa zamówienia trafić ma więc do TSMC, a druga do Samsunga.

Samsung, firma, która wcześniej zyskała prawa do produkcji „SM8450”, otrzymała kontrakt na 895, podczas gdy TSMC podobno zabezpieczyło całe zamówienie 895+. Jeśli tak, może to sugerować interesującą potencjalną zmienność struktury i funkcji między 895 a jego odpowiednikiem Plus. Najwyraźniej będą różniły się czymś więcej niż tylko taktowaniem.

 

Tzw. opłatę cyfrową, którą wkrótce zaproponuje Komisja Europejska, zapłacą przede wszystkim firmy z UE.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE