Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Przychody ze sprzedaży Systemów HCI w regionie EMEA zwiększyły się o prawie 71% w Q3 2018 r. – Pudełkowe data center” przyciągają gigantów. Hiperkonwergencji zaufał czeski T-Mobile.

Według najnowszego raportu IDC przychody ze sprzedaży systemów hiperkonwergentnych (HCI) w regionie EMEA zwiększyły się o prawie 71 proc. w III kw. 2018 r., osiągając wartość 348 mln dol. Największy wzrost odnotowano w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Dla menedżerów IT infrastruktura konwergentna oznacza szybsze wdrożenie i łatwiejsze zarządzanie. W ostatnich miesiącach przekonał się o tym m.in. czeski T-Mobile.

 

 

Prostota przede wszystkim

Fala popularności systemów hiperkonwergentnych cały czas rośnie w oczach. Zdaniem analityków IDC wynika to przede wszystkim z prostoty tego typu systemów. HCI łączy bowiem w jednym serwer, pamięć masową i oprogramowanie. W efekcie, wdrażanie systemów HCI jest znacznie szybsze – można je zainstalować nawet w ciągu 2 minut. Dzięki warstwie programowej zarządzanie tego typu systemami IT staje się z kolei znacznie prostsze i tańsze. A dodatkowo nie wymaga zatrudniania dodatkowego personelu. Wszystko to sprawia, że przedsiębiorstwa, które borykają się m.in. z brakami kadrowymi lub potrzebują szybko wdrażać zmiany, coraz chętniej decydują się na tego typu rozwiązania.  Według IDC popyt generują przede wszystkim wstępnie zintegrowane i skonfigurowane systemy.

 

 

Europa środkowo-wschodnia stawia na HCI

Na świecie rozwiązania tego typu od kilku lat są chętnie wykorzystywane, ale i w Europie środkowowschodniej nie brak przykładów zakończonych sukcesem wdrożeń HCI. Czeski T-Mobile działa na tamtejszym rynku od 20 lat i zbudował bogate portfolio usług data center, wykorzystujących różnorodne urządzania serwerowe czy pamięci masowe. Wraz z rozwojem i jednoczesnym rozrostem swoich usług operator potrzebował rozwiązania, które sprostałoby równie szybko rosnącym wymaganiom klientów.

 

“Nasi klienci potrzebowali rozwiązania pamięci masowej, które byłoby proste w zarządzaniu i mogłoby rozwijać się wręcz na żądanie. Szukaliśmy więc rozwiązania, które mogłoby zwiększyć swoje możliwości na zawołanie, w miarę rosnących potrzeb konsumenta końcowego.” – tłumaczy Daniel Bajkai, Architekt Rozwiązań Konsumenckich w czeskim T-Mobile.

 

Rozwiązaniem okazał się VMware vSAN. Umożliwił on czeskiej firmie rozwój pamięci masowej na żądanie klienta bez konieczności instalacji dodatkowych maszyn. Dzięki oprogramowaniu vSAN, technicy uzyskali wgląd do posiadanych serwerów, przełączników sieciowych czy pamięci, którymi zarządzali z poziomu programowej konsoli. Za jednym zamachem vSAN znacznie uprościł, wcześniej skomplikowaną strukturę IT. Efekt? Koszty zarządzania IT znacznie spadły, a jednocześnie możliwości skalowania środowiska znacznie się podniosły, dzięki czemu klient końcowy szybciej otrzymywał usługę, zgodną z jego wytycznymi.

 

“Rozwiązania HCI takie jak vSAN są główny motorem wzrostu T-Mobile w Republice Czeskiej i chcemy by tak zostało w przyszłości. Chcemy dalej ewoluować, aby sprostać potrzebom naszych klientów. Sprawdzamy  możliwość wdrażania kolejnych innowacji, które będą  upraszczać systemy IT i przesuwać granice cyfryzacji.” – komentuje Daniel Bajkai.

 

Na całym świecie z vSAN korzysta już 17 tys. przedsiębiorstw, w tym ponad połowa z listy największych firm świata „Global 2000”. Także w Polsce coraz więcej firm zaczyna się interesować rozwiązaniami hiperkonwergentnymi. W głównej mierze przemawia do nich fakt, że przy dobrze policzonych kosztach model HCI okazuje się tańszy niż rozbudowana infrastruktura IT, niezbędna by przeprowadzić cyfrową transformację biznesu.

 

 

Zwycięzca bierze wszystko

Na rynku rozwiązań konwergentnych dominują obecnie takie firmy jak Dell, Nutanix czy VMware. W segmencie oprogramowania do zarządzania HCI lider jest jednak tylko jeden. Według najnowszego raportu firmy doradczej Forrester jest nim VMware. Analitycy rozwiązaniom firmy z Palo Alto przyznali najwyższe noty. W raporcie strategia produktowa VMware została uznana za najbardziej kompleksową i zgodną z wizją cyfrowego biznesu.

 

Rozwiązania hiperkonwergetne od VMware to bowiem nie tylko wirtualna puszka na moce obliczeniowe czy dyski. Sztandarowe rozwiązanie – vSAN – gwarantuje klientom z różnych branż stabilny i inteligentny fundament chmury obliczeniowej. W ramach strategii VMware Cloud Foundation, firma oferuje klientom dojrzałe, programowo definiowane data center, które napędza wdrożenia chmur prywatnych, publicznych i rozwiązań brzegowych. Według IDC sprzedaż rozwiązań hiperkonwergentnych VMware wyniosła prawie 500 mln dolarów w II kw. 2018 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE