Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Pinterest otworzył biuro w Warszawie.

Pinterest, firma znana z sieciowej aplikacji graficznej i potężnego zbioru kreatywnych pomysłów graficznych otwiera swoje biuro w Polsce. 

Jak podaje sama firma, Pinterest to 360 miliardów pomysłów ponad 400 milionów użytkowników – miesięcznie. Skala operacji jest potężna, a przy tym systematycznie rośnie, w miarę jak coraz częściej wykorzystywane są technologie oparte o obraz. Firma prowadzi też badania nad rozpoznawaniem obrazów przez AI, na czym opiera swój system rekomendacji.

Powstające w Warszawie biuro to pierwsze centrum inżynieryjne tej amerykańskiej firmy w Europie Środkowej. Dzięki nowemu oddziałowi Pinterest będzie mógł zwiększyć intensywność pracy globalnych zespołów inżynierów, na czym skorzystają użytkownicy, twórcy i reklamodawcy na całym świecie.

Pinterest rozpoczął działalność w Polsce w grudniu 2021 r., z chwilą przejęcia firmy VOCHI, która w Warszawie miała już biuro i pracowników. VOCHI to aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby udostępnić użytkownikom najnowocześniejsze narzędzia do tworzenia i edytowania filmów. VOCHI nadal będzie oddzielną aplikacją, podczas gdy zespół ją tworzący pracuje również nad narzędziami dla twórców z platformy Pinterest. Pracownicy VOCHI stali się trzonem warszawskiego biura, a Pinterest zaczął dysponować nad Wisłą silną infrastrukturą i kadrą kierowniczą, która może przyciągnąć do regionu kolejnych utalentowanych pracowników.

W 2022 roku Pinterest planuje podwoić zatrudnienie inżynierów w Warszawie, których zadaniem będzie rozwój obszarów wideo i rozpoznawania obrazów zarówno w aplikacji VOCHI oraz na globalnej platformie Pinterest. Firmę szczególnie interesują eksperci z Europy Środkowej i Wschodniej, którzy specjalizują się w obszarze tworzenia i konsumpcji treści wideo na urządzeniach mobilnych, AR i rozpoznawaniu obrazów. Ich zadaniem będzie tworzenie technologii i środowiska, które wzmocnią zasoby kreatywne oferowane na Pintereście i zbliżą firmę do pozycji najczęściej wybieranej platformy do publikowania inspiracji lifestyle.“Budujemy środowisko dla twórców, które oferuje im narzędzia do wspierania silnego zaangażowania odbiorców, dzięki czemu Pinterest staje się domem dla najbardziej inspirujących treści na świecie. Nowe centrum inżynieryjne w Warszawie umożliwi nam wykorzystanie specjalistycznych umiejętności technicznych ekspertów z tego regionu, w tym wiedzy z zakresu mobilnego wideo, AR i rozpoznawania obrazów, czyli narzędzi które zasilają zasoby kreatywne, jakie oferujemy twórcom. Pinterest to miejsce, w którym ludzie mogą pracować na najwyższym poziomie i nie możemy się doczekać, kiedy nasze doświadczenie wzbogacą nowe talenty z Polski” – mówi Jeremy King, Senior Vice President of Engineering w firmie Pinterest.

 

Samsung Memory Summit 2022: Za nami pierwsza w historii gala partnerska dywizji Samsung Memory – Znakomite wystąpienia i prestiżowe nagrody!

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE