Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nvidia chce, aby gracze dołączyli do wspólnej walki z pandemią koronawirusa COVID-19. Jak? Wykorzystując moc obliczeniową kart graficznych (GPU) firmy Nvidia.

Jakie są zastosowania dla kart graficznych? Wyświetlanie grafiki, granie w gry, wydobywanie kryptowalut i korzystania z kreatywnych narzędzi np. do projektowania 3D. A może też walka z globalną pandemią?

 

Nvidia poprosiła społeczność graczy o użyczenie mocy ich GPU projektom Folding@home związanym z badaniami nad  koronawirusem COVID-19. Czym jest Folding@home? Organizatorzy opisują to jako „projekt rozproszonego przetwarzania danych do badań nad chorobami, który symuluje składanie białek, projektowanie leków  i inne rodzaje dynamiki molekularnej”.

 

Użytkownicy mogą pomóc Folding@home udostępniając przez specjalną aplikację część mocy obliczeniowej swojego komputera, co, zdaniem autorów projektu, pomoże „znaleźć lekarstwa na choroby takie jak rak, ALS, choroba Parkinsona, Huntingtona, grypa i wiele innych”. Aplikacja działa w tle i można dowiedzieć się o niej więcej tutaj. Użytkownicy nie powinni się zbytnio martwić, że oprogramowanie Folding@home wpływa na wydajność ich systemu. Oprogramowanie można dostosować tak, aby zużywało określoną moc – lub działało tylko, gdy system jest bezczynny – za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

 

Projekt rozpoczął 10 marca prace nad sposobami wykorzystania sieci układów GPU do pomocy w badaniach COVID-19. Nvidia poparła te wysiłki. „Gracze PC, uruchommy te procesory graficzne” – powiedziała firma w swoim komunikacie. „Dołącz do nas i naszych przyjaciół w @OfficialPCMR we wspieraniu Folding@home i przekazywania nieużywanej mocy obliczeniowej GPU do walki z COVID-19!”

 

https://itreseller.com.pl/itrnewhpe-wprowadza-rozwiazania-it-dla-malych-i-srednich-firm-w-modelu-miesiecznej-subskrypcji-klienci-beda-mogli-bardziej-koncentrowac-sie-na-rozwoju-wlasnego-biznesu-niz-utrzymywaniu-infrastruktury-it/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE