Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nowe i rozwijające się technologie siłą napędową innowacji biznesowych. Branża IT napędza innowacje, podkreślił Frank Vitagliano, dyrektor generalny GTDC podczas szczytu EMEA GTDC 2022.

Regionalni liderzy dystrybucji pośredniej i technologii spotkali się w tym tygodniu na 18. dorocznym szczycie EMEA, organizowanym przez GTDC (the Global Technology Distribution Council), czyli największym na świecie konsorcjum dystrybutorów technologii.

Tegoroczna konferencja była powrotem do sesji prowadzonych na żywo po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami w związku z pandemią, a składał się na to szereg prezentacji, paneli dyskusyjnych, interaktywnych sesji typu „break-out sessions” i możliwości nawiązywania kontaktów. Na szczycie EMEA 2022 spotkali się wiodący dystrybutorzy, sprzedawcy, analitycy, media oraz innych przedstawiciele branży.

Frank Vitagliano, dyrektor generalny GTDC, wyraził opinię, że „branża IT napędza innowacje biznesowe. W obliczu globalnych trudności wynikających z COVID-19, problemów z łańcuchem dostaw i inflacją, dystrybutorzy spokojną ręką kierowali statkiem i wyposażali firmy w więcej technologii, usług i wsparcia niż kiedykolwiek wcześniej. Dystrybutorzy IT chętnie pomagają firmom na całym świecie w radzeniu sobie z wyzwaniami gospodarczymi i środowiskowymi oraz aktywnie rozwijają programy i zasoby, które napędzają najnowocześniejsze rozwiązania”.

W swoim wystąpieniu Vitagliano podkreślił, że pomimo poważnych obaw makrośrodowiskowych w ciągu ostatnich trzech lat, dystrybutorzy będący członkami EMEA wykazali się niezwykłą wytrzymałością i konsekwencją. Od 2020 r. ogólna wielkość sprzedaży systematycznie rosła, a pierwszy kwartał 2022 r. nie był wyjątkiem: sprzedaż wzrosła o 10% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku.

 

 

Najważniejsze wydarzenia z Amsterdamu

Szczyt EMEA 2022 był pierwszą konferencją organizowaną przez GTDC na żywo od 2019 roku. Tematy dyskusji obejmowały rozwój technologii, możliwości w zakresie zrównoważenia środowiskowego, rozwiązania nowej generacji oraz ewolucję relacji dystrybutor/dostawca. Liderzy branży z całego świata przybyli, aby przekazać swoją wiedzę i podzielić się wyjątkowymi spostrzeżeniami i danymi.

 

Sesje na Szczycie EMEA GTDC 2022 obejmowały:

  • Inauguracyjny wykład Simona Jacka, redaktora BBC Broadcasting, w którym omówiono inwestycje biznesowe i ich interakcje z ciągle zmieniającym się światem
  • Panel wykonawczy omawiający zmieniające się i dynamiczne relacje między hiperskalerami a dystrybutorami, moderowany przez dyrektora generalnego GTDC Franka Vitagliano
  • Prezentacja Marka Tesselaara, starszego dyrektora ESG w Price Waterhouse Coopers, o przejmowaniu przez branżę IT inicjatywy na rzecz rozwoju środowiskowego i społecznego oraz zaawansowania zarządzania
  • Niezwykle interesujący okazał się panel dotyczący różnorodności, moderowany przez Nimę Green, redaktorkę The Channel Company, poświęcony znaczeniu reprezentacji i jej wpływu na wartość biznesową, w którym uczestniczyła Patrycja Gawarecka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w AB S.A. – niekwestionowanego lidera dystrybucji IT w Polsce i w regionie CEE.

 

“Biznes to przede wszystkim ludzie, dlatego tak ważne są relacje i ich różnorodność. Każda organizacja powinna pielęgnować wartości, które sprzyjają tej różnorodności. Dokładnie tak jest w AB. Debata była doskonałą okazją, do wymiany doświadczeń w tym obszarze. Pomimo, że działamy na różnych rynkach, nasza branża każdego dnia mierzy się z podobnymi wyzwaniami. I o tym rozmawialiśmy podczas bardzo intensywnych 2 dni spotkań, inspirujących i dających do myślenia prezentacji dotykających tematyki zrównoważonego rozwoju, rozwiązań przyszłości, tematu relacji dystrybutora i producenta.  Cieszę się, że po trzech latach znów mogliśmy osobiście spotkać się w gronie czołowych europejskich dystrybutorów i przedstawicieli producentów. Tym bardziej że AB jako jedyny dystrybutor reprezentuje Polskę w ramach GTDC.” – skomentowała Patrycja Gawarecka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu AB S.A.

 

„Inspirujące jest to, że dystrybutorzy i partnerzy sprzedaży pośredniej spotykają się na tych szczytach” – dodał Peter van den Berg, dyrektor generalny GTDC na region EMEA. „Sojusze i środowiska branżowe dynamicznie się zmieniają. Dystrybutorzy są nierozerwalnie związani w tych środowiskach i odgrywają kluczową rolę w napędzaniu innowacji, wydajności i sukcesu partnerów”.

 

Samsung Memory Summit 2022: Patrycja Gawarecka wspólnie z Maciejem Kamińskim oceniają współpracę i komentują nagrodę za “Największy wkład w rozwój regionu SEE”

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE