Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nowa, chmurowa inicjatywa Microsoftu w obszarze gamingu. Gigant z Redmond ogłosił Xbox Everywhere.

W ciągu ostatnich kilku lat Microsoft zwiększał swoje zainteresowanie i znaczenie w branży gier. Świetnym przykładem tego jest  Xbox Game Pass Ultimate. Teraz także cloud gamimng jest w obszarze zainteresowania firmy, czego dowodzi nowa inicjatywa. 

Microsoft ogłosił inicjatywę Xbox Everywhere. Jej celem jest oddzielenie Xbox Cloud Gaming od Game Pass, tak aby usługa mogła trafić na jak największą liczbę urządzeń. Często także za darmo, czego przykładem jest choćby dostępna teraz możliwość grania w Fortnite w chmurze, bez konieczności posiadania subskrypcji Game Pass. Microsoft obiecuje, że to „tylko początek” takich darmowych ofert.

Częścią tego planu jest oddzielenie Xbox Cloud Gaming od Xbox Game Pass i umożliwienie ludziom grania we własną bibliotekę gier za darmo (przy czym Fortnite jest pierwszym przypadkiem testowym), ale pojawiły się również pogłoski, że Microsoft przygotowuje osobne urządzenie do przesyłania strumieniowego i aplikacje do ułatwić dostęp do ich usług w chmurze. Nie bez znaczenia jest także wspólna inicjatywa z Samsungiem. Oto jak Xbox Everywhere opisuje sam Microsoft:

 

Naszą misją na Xbox jest wnoszenie radości i elementu społeczności do gier, umieszczając graczy w centrum wszystkiego, co robimy. Chcemy umożliwić wszystkim na całym świecie granie w wybrane przez siebie gry, z wybranymi przez nich ludźmi, na urządzeniach, które już posiadają. Nazywamy to Xbox Everywhere.

Ponieważ staramy się, aby gry były bardziej dostępne dla jeszcze większej liczby osób i docierały do ​​trzech miliardów graczy na całym świecie, zainwestowaliśmy dużo w chmurę – zarówno dla graczy, aby mogli grać tak, jak chcą, i dla twórców, aby angażowali nowych, większych odbiorców oraz twórz, uruchamiaj i zarządzaj swoimi grami za pomocą najlepszych w swojej klasie narzędzi i usług w chmurze.

 

Podoba mi się ta koncepcja. Zwłaszcza, że cloud gaming jako pomysł może być bardziej ekologiczny niż “komputer i konsola w każdym domu”. Mniej elektrośmieci, mniej kosztów logistyki. Duże data center łatwiej też w przemyślany sposób chłodzić i zasilać. Dlatego inicjatywa Microsoftu jest, moim zdaniem, wyjątkowo dobrym pomysłem.

 

Samsung zapowiada technologię, która uczyni smartfony jeszcze szybszymi.

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE