Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nokia i Red Hat urzeczywistniają wizję chmurowej sieci RAN.

Równoległy rozwój technologii budowy aplikacji przeznaczonych dla chmury i dezagregacji funkcji w sieciach dostępu radiowego (RAN) doprowadził do połączenia obu obszarów. W obu przypadkach platformy technologiczne są na tyle dojrzałe, że może nastąpić ich konwergencja w środowisku produkcyjnym. Dostawcy usług telekomunikacyjnych szczegółowo analizują potencjał nowych technologii, ponieważ otwierają one nowe możliwości uzyskania przewagi nad konkurencją wynikające z szybszego wdrażania innowacyjnych rozwiązań i większej elastyczności.

 

Starając się wcielić tę wizję w życie, firmy Nokia i Red Hat nawiązały współpracę w celu przygotowania chmurowych rozwiązań RAN do pracy w sieciach i stworzenia mechanizmów bezproblemowej integracji z szerszym ekosystemem środowisk chmurowych. Ponieważ w roku 2021 udało się już nam zademonstrować działanie pełnego połączenia 5G z transmisją danych, z wykorzystaniem rozwiązania Nokia 5G Cloud RAN uruchomionego na platformie Red Hat OpenShift, obecnie wykonywane są testy w warunkach laboratoryjnych; realizujemy również projekty weryfikacji koncepcji. Nasze zespoły prowadzą współpracę zmierzającą do ścisłego i bezpiecznego zintegrowania komponentów sieci RAN z możliwościami oferowanymi przez bazową architekturę opartą na kontenerach. Obecnie rozwiązanie Nokia Cloud RAN jest skonfigurowane i działa na platformie Red Hat OpenShift.

 

 

Celem naszych wspólnych działań jest pomoc dostawcom usług telekomunikacyjnych w realizacji specyficznych celów biznesowych i zaoferowanie im najlepszych na rynku komponentów, które można zintegrować w ramach ich sieci. Obie firmy wnoszą do współpracy uzupełniające się kompetencje. Nokia ma doświadczenie w dziedzinie optymalizacji funkcji sieciowych związanych z rozległymi sieciami, w tym dostosowywaniu aplikacji telekomunikacyjnych do pracy w chmurze. Z kolei Red Hat dysponuje szczegółową wiedzą dotyczącą infrastruktur chmurowych i doświadczeniami w zakresie aplikacji dla przedsiębiorstw. Oba przedsiębiorstwa uczestniczą od pewnego czasu w pracach społeczności open source, budując na podstawie takich innowacyjnych projektów rozwiązania klasy operatorskiej i korporacyjnej. Współpraca opiera się na wspólnych wartościach i zorientowaniu na ludzi, w tym na otwarte mechanizmy pracy zespołowej, a także na kulturze organizacyjnej zapewniającej swobodę działania i zaufanie, a zarazem uwzględniającej odpowiedzialność.

 

 

Wiemy, jak działa technologia — jakie zmiany może przynieść?

Chmurowa sieć RAN może znacznie zwiększyć wszechstronność i elastyczność sieci, przyspieszyć wdrożenie nowych funkcji transmisji radiowej oraz umożliwić współużytkowanie infrastruktury przez inne urządzenia brzegowe, np. kontrolery RIC, systemy wielodostępowego przetwarzania brzegowego (MEC) i systemy dostępu bezprzewodowego (FWA). Dzięki wspólnej infrastrukturze można ograniczyć koszty, zwiększyć skalowalność usług i uzyskać przenośność aplikacji, a w rezultacie usprawnić działanie systemów i poprawić obsługę klientów.

 

 

Rozwiązanie tworzy elastyczną podstawę do przyszłych zastosowań, których zakresu nie możemy na razie przewidzieć, ale które mogą zmienić sposób działania przedsiębiorstw i całych branż oraz codzienne życie użytkowników, tak bowiem się stało w przypadku każdej kolejnej generacji technologii.

 

 

Na razie pojawia się mnóstwo interesujących możliwości wynikających z ewolucji sieci RAN i rozwoju aplikacji przeznaczonych do działania w chmurze. Jedną z nich są prywatne sieci 5G działające w ramach przedsiębiorstwa lub branży, pozwalające zmniejszyć opóźnienia między infrastrukturą telekomunikacyjną i urządzeniami brzegowymi. Rozwiązanie może przynieść korzyści np. w portach i szpitalach oraz w rolnictwie. Przeniesienie mocy obliczeniowej bliżej producentów i konsumentów danych może okazać się korzystne w wielu zastosowaniach. Po wdrożeniu takich rozwiązań dane będą przekazywane do systemów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, co pozwoli zbudować inteligentną infrastrukturę, inteligentne miasta i inteligentne społeczności.

 

 

Firmy Red Hat i Nokia są gotowe do dalszej ścisłej współpracy z klientami w trakcie wdrażania rozwiązań. Jak zwykle, wnioski z takich działań zostaną uwzględnione w pracach społeczności open source, ponieważ chcemy stale wprowadzać udoskonalenia i innowacyjne rozwiązania w środowiskach chmurowej sieci RAN. Dotyczy to w szczególności działań związanych ze zrównoważonym rozwojem, np. jedną z możliwości ograniczenia zużycia energii w sieci RAN jest wyłączanie nieużywanych aplikacji sieciowych z wykorzystaniem opcji sprzętowych i struktury aplikacji chmurowej.

 

 

Warto na koniec dodać, że nasza współpraca nie koncentruje się wyłącznie na bezpośrednich wynikach technicznych, ale ma także szersze konsekwencje, jeśli chodzi o sposoby komunikowania się między ludźmi i prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa. Chcemy mieć pewność, że konstruowane przez nas rozwiązania odpowiadają potrzebom świata, w którym żyjemy.

 

HP opublikowało najnowszy raport HP Wolf Security Threat Insights, analizujący rzeczywiste ataki cybernetyczne.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE