Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Niemcy planują wydać 20 miliardów euro na dotacje dla przemysłu chipowego!

Niemcy planują zainwestować około 20 miliardów euro (22,15 miliarda dolarów) w przemysł półprzewodników w nadchodzących latach, poinformowało we wtorek ministerstwo gospodarki, starając się przyciągnąć światowych producentów chipów do zakładania fabryk w kraju.

Jak podaje Reuters, Europejskie rządy chcą zmniejszyć zależność od krajów azjatyckich w zakresie półprzewodników i budować potencjał w regionie, oferując dotacje w ramach unijnej ustawy o chipach, która ma na celu podwojenie udziału bloku w globalnej produkcji chipów do 20% do 2030 r.

Ministerstwo poinformowało, że tajwański producent półprzewodników TSMC również wyraził zainteresowanie inwestycją w zakład produkcyjny półprzewodników w Niemczech i że ministerstwo było w ścisłym kontakcie z firmą w sprawie decyzji inwestycyjnej. TSMC, największy na świecie producent chipów kontraktowych, od 2021 roku prowadzi rozmowy z niemieckim krajem związkowym Saksonia na temat budowy fabryki w Dreźnie.

Intel w zeszłym miesiącu przedstawił plany wydania ponad 30 miliardów euro na rozwój dwóch fabryk chipów w Magdeburgu, największej zagranicznej inwestycji Niemiec w historii. Z całego pakietu Intel otrzyma dotacje o wartości prawie 10 miliardów euro. Reszta trafiłaby do innych producentów chipów, w tym Infineon, GlobalFoundries i TSMC.

Firma GlobalFoundries, obecna w Niemczech od dziesięcioleci, rozbudowuje swoje moce produkcyjne w Dreźnie. Chipmaker Infineon buduje również fabrykę półprzewodników o wartości 5 miliardów euro w Dreźnie, która ma rozpocząć produkcję w 2026 roku.

Niemieckie dotacje będą pobierane z Funduszu Klimatyczno-Transformacyjnego od 2024 r. – poinformowało ministerstwo, dodając, że finansowanie pojedynczych projektów będzie możliwe dopiero po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej. Kwota podlega obowiązkowi zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

 

Microsoft wyróżnił najlepsze firmy partnerskie tytułem Partner of the Year Awards 2023, podczas konferencji Microsoft Inspire 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE