Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Minister Cyfryzacji chce utworzenia specjalnego funduszu dotyczącego sztucznej inteligencji

Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister Cyfryzacji, oświadczył, że chce powołać specjalny fundusz ds. sztucznej inteligencji. Miałby on pomagać start-upom. Minister ponadto ogłosił, że zadaniem organu byłaby także likwidacja tzw. białym plam na internetowej mapie Polski do 2027 roku.

Jedną z pierwszych decyzji jest ścisła współpraca z ONZ i Unią Europejską. Powołany fundusz miałby pomagać start-upom w rozwoju, przyciągać inwestorów oraz nowe talenty. To z kolei przełożyłoby się na wzrost innowacyjności polskiej gospodarki.

“AI jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju państwa i nauki. Chcemy inwestować w AI na różnych poziomach: społeczeństwa, innowacyjności firm, edukacji, nauki, sektora publicznego oraz współpracy międzynarodowej” – powiedział szef resortu.

Gawkowski przewiduje również współpracę z firmami z sektora big tech. Kooperacja z największymi firmami informatycznymi miałaby się przyczynić do ochrony użytkowników przed szkodliwymi treściami, zwiększenia przejrzystości funkcjonowania platform oraz transparentności działania różnego rodzaju algorytmów.

Minister wypowiedział się także na temat rynku gamingowego. Jego zdaniem to ważny sektor, który należy wesprzeć tak, jak ma to miejsce w innych krajach. Jako przykład sukcesu polskich produkcji podał grę “Wiedźmin”. Ta nie tylko stała się popularna na całym świecie, ale przede wszystkim przyczyniła się do większej rozpoznawalności literatury Andrzeja Sapkowskiego.

Innym celem pracy resortu ma być likwidacja tzw. białych plam do 2027 roku. Są to miejsca, w których nie można uzyskać połączenia z Internetem o prędkości co najmniej 30 Mb/s. W przypadku lokalizacji w pobliżu placówek oświatowych przepustowość powinna wynosić minimum 100 Mb/s.

Agnieszka Janowska nową przewodniczącą Rady do spraw Cyfryzacji

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE