Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Związek Pracodawców Usług IT – SoDA i Microsoft ogłosiły nawiązanie współpracy partnerskiej, na mocy której tysiące polskich programistów otrzyma dostęp do projektów edukacyjnych.

Związek Pracodawców Usług IT – SoDA (Software Development Association Poland) i Microsoft ogłosiły nawiązanie partnerskiej współpracy. 107 zrzeszonych w SoDA polskich firm IT, zatrudniających łącznie ok. 12 tysięcy pracowników, otrzyma ze strony amerykańskiego koncernu pomoc w postaci projektów edukacyjnych dla inżynierów oraz wsparcia technicznego i biznesowego w wykorzystaniu rozwiązań chmurowych firmy Microsoft.

 

W raporcie „Chmura obliczeniowa w sektorze bankowym na świecie, w Europie i w Polsce” przygotowanym przez Związek Banków Polskich oraz Accenture ocenia się, że światowe przychody z publicznych usług w chmurze IT osiągnęły w 2018 r. 182,5 mld USD. Szacuje się, że w 2023 r. globalny rynek usług chmurowych będzie wart 492 mld USD. Trend wzrostowy bardzo dobrze jest widoczny wśród klientów firm członkowskich SoDA, które obsługują firmy w każdym europejskim kraju, państwach Ameryki Północnej, a także Azji, Australii
i Afryki.

 

– Obserwujemy rosnący trend zapotrzebowania na usługi i strategię przechodzenia w chmurę wśród międzynarodowego grona klientów Future Processing. Podpisane przez Microsoft oraz SoDA porozumienie daje zreszonym w niej firmom dostęp do najnowszej wiedzy, co ma ogromne znaczenie przy świadczeniu wysokiej jakości usług IT, z jakich na świecie słyną polscy inżynierowie – mówi Paweł Pustelnik, dyrektor zarządzający Future Processing.

 

– Porozumienie z Microsoft otwiera nam możliwości szybkiego i globalnego skalowania biznesu, wzmacnia kompetencje oraz konkurencyjność naszych firm na rynkach światowych – mówi Konrad Weiske, członek zarządu SoDA oraz CEO giełdowej firmy Spyrosoft S.A. – Nie bez znaczenia jest to, że budowane w Polsce data center Microsoft będzie miało status Carbon Free, na co zwracają uwagę nasi klienci.

 

W maju 2020 r. firma Microsoft ogłosiła partnerstwo z polską Chmurą Krajową i zapowiedziała kompleksowy plan inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów, którego celem jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Fundamentem wielopoziomowej inwestycji jest otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce i wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce.

 

– Inwestycja ta będzie stanowić silne wsparcie dla dalszego sukcesu polskich programistów, tworząc możliwości rozwoju kluczowych umiejętności dla około 150 000 pracowników, partnerów i studentów. Microsoft Azure jest usługą, dzięki której zyskają inżynierowie, ale także firmy świadczące swoje usługi na rynkach światowych. Pierwszy region Azure w Europie Środkowo Wschodniej pozwoli zachować najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa, spełnić wymogi związane z lokalizacją danych w Polsce, zapewnić zgodność z przepisami prawa, zwłaszcza w przypadku tych organizacji, które mają specyficzne wymagania dotyczące przechowywania i przetwarzania danych – dodaje Robert Badura odpowiadający w Microsoft za rozwój technologii Azure na rynku średnich i małych firm.

 

Według badania „Chmura obliczeniowa w Polsce 2020” redakcji branżowego pisma Computerworld z kwietnia 2020 r. 96 proc. firm rozważa użycie narzędzi i usług chmurowych, przy czym 40 proc. firm zatrudniających od 501 do 1000 pracowników ma strategię przejścia do rozwiązań chmurowych. A 38 proc. przedsiębiorstw zatrudniających od 1001 do 2000 pracowników jest przygotowanych technicznie do przejścia do rozwiązań tego typu. Najpopularniejszym dostawcą chmury (wg. pytania z możliwością wielokrotnego wyboru odpowiedzi) jest Microsoft z 31 proc. wskazań.

 

Software Development Association Poland to związek pracodawców z sektora IT, którego celem jest wymiana wiedzy, doświadczeń i nawiązywanie współpracy oraz partnerstw komercyjnych. Służy temu organizacja wydarzeń branżowych, networkingu czy webinarów, a także wsparcie promocyjne i biznesowe. Organizacja istnieje od 2018 roku i do tej pory zgromadziła 107 firm zajmujących się produkcją oprogramowania. Łączny obrót firm członkowskich to 1,5 mld PLN. W firmach będących członkami SoDA pracuje około 12.000 pracowników. Dostarczają oni usługi programistyczne do klientów w każdym europejskim kraju, państw Ameryki Północnej, a także Azji, Australii i Afryki.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewhuawei-eco-connect-polska-juz-20-pazdziernika-odbedzie-sie-najwieksze-wirtualne-wydarzenie-organizowane-przez-huawei-enterprise-w-polsce-impreza-odbedzie-sie-na-zywo-w-jezyku-polskim-a-do-zgarnieci/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE