Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft rozwiązuje problem z maszynami wirtualnymi Hyper-V po ostatniej aktualizacji

Microsoft wypuścił awaryjną poprawkę dla problemu w Windows Server spowodowanego przez aktualizacje, które uniemożliwiały niektórym użytkownikom tworzenie maszyn wirtualnych na hostach Hyper-V.

Problem pojawił się po tym, jak użytkownicy Windows Server 2019 i Windows Server 2022 zainstalowali dwie aktualizacje, które były częścią wydań Patch Tuesday w tym miesiącu. Niektórzy stwierdzili, że nie są w stanie tworzyć maszyn wirtualnych dla hostów, które są zarządzane przez System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) i wykorzystują technologie sieci definiowanej programowo (SDN).

Inżynierowie Microsoftu początkowo stworzyli obejście dla przedsiębiorstw, a tydzień później wydali poprawkę typu out-of-band (OOB), którą użytkownicy mogą zastosować do wszystkich swoich systemów Hyper-V wykorzystujących SDN i SCVMM, która naprawi problemy w całej sieci.

Problem pojawił się po zainstalowaniu przez użytkowników aktualizacji KB5021249 i KB5021237 na hostach Windows Server lub Azure Stack HCI. Podczas próby utworzenia nowej maszyny wirtualnej lub karty sieciowej, niektórym użytkownikom nie udało się uzyskać połączeń sieciowych, programowych load balancerów SDN lub usług bramy SDN. Początkowo Microsoft zaoferował im obejście, które wymagało użycia podwyższonego PowerShell na dotkniętych hostach. Teraz organizacje mogą uzyskać samodzielny pakiet aktualizacji OOB, wyszukując numer aktualizacji KB w Microsoft Update Catalog i ręcznie importując je do Windows Server Update Services (WSUS).

Użytkownicy będą musieli ręcznie zainstalować aktualizacje, które nie będą instalowane automatycznie. Kumulatywna aktualizacja dla Windows Server 2019 to KB5022554; dla Windows Server 2022 to KB5022553.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE