Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Matt Hicks nowym prezesem i dyrektorem generalnym Red Hat, zastąpi na tym stanowisku Paula Cormiera, który objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Red Hat, Inc, wiodący światowy dostawca rozwiązań open source, ogłosił, że mianował Matta Hicksa swoim prezesem i dyrektorem generalnym. Hicks, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa Red Hat ds. produktów i technologii, zastąpił Paula Cormiera, który obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.

Hicks dołączył do firmy w 2006 roku jako programista w zespole IT. Szybko awansował na stanowiska kierownicze w organizacji, pomagając Red Hatowi umacniać się na pozycji lidera w dostarczaniu technologii dla otwartej chmury hybrydowej. Hicks był także członkiem zespołu inżynierów, którzy opracowali Red Hat OpenShift, będący dziś podstawą dla wdrożeń chmury hybrydowej w różnych branżach i który służy jako wiodąca w branży platforma Kubernetes. Od tego czasu rozwiązanie to pozostaje w awangardzie hybrydowych chmur obliczeniowych i strategii produktowej firmy Red Hat.

Jako wiceprezes ds. produktów i technologii, Hicks był odpowiedzialny za całość strategii produktowej i technologicznej w Red Hat. Pod jego kierownictwem portfolio rozwiązań dla otwartej chmury hybrydowej Red Hat rozszerzyło się, aby pomóc klientom w budowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu dowolną aplikacją w dowolnym miejscu, od środowiska lokalnego, przez środowiska wielochmurowe, aż po brzeg sieci. Wśród dostępnych rozwiązań pojawiły się zarządzane usługi chmurowe które pomagają klientom przyspieszyć rozwój aplikacji typu cloud-native czy dające nowe możliwości wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji.

 

“Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do Red Hat, byłem pasjonatem open source i naszej misji, chcąc stać się częścią zespołu odpowiedzialnego za jej realizację. Jestem dumny, że mogę objąć tę rolę właśnie w tym momencie. Nigdy nie było bardziej ekscytującego czasu dla naszej branży, a możliwości stojące przed Red Hat są ogromne. Jestem gotów zakasać rękawy i udowodnić, że technologia open source może uwolnić jeszcze wiele technologicznego potencjału dla całego świata” – powiedział Matt Hicks, president and CEO, Red Hat.

 

Oprogramowanie open source jest motorem innowacji w branży IT. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w pracy z systemem Linux, wykształceniu w dziedzinie inżynierii komputerowej, wizji rozwoju branży i znajomości specyfiki biznesu, Hicks jest ceniony za współpracę z klientami i partnerami przy rozwiązywaniu wyzwań informatycznych za pomocą otwartego oprogramowania.

 

“Matt jest przykładem prawdziwego Red Hattera i jest bez wątpienia właściwą osobą do objęcia tej roli. Jego doświadczenie w różnych sektorach naszego biznesu dało mu głęboką i szeroką wiedzę na temat tego, jak możemy najlepiej współpracować, aby nadal skalować nasz biznes i pozostać liderem otwartej chmury hybrydowej. Jak nikt rozumie on naszą strategię produktową i kierunek, w którym zmierza branża. Jako szef rady nadzorczej jestem podekscytowany możliwością współpracy z naszymi klientami, partnerami i Mattem na nowe sposoby. Skupię się na pomaganiu klientom we wdrażaniu innowacji za pomocą platformy chmury hybrydowej zbudowanej na technologii open source. Mam świadomość tego, że jakkolwiek będzie wyglądała przyszłość cyfryzacji, to będzie ona zbudowana na technologii open source, a Red Hat będzie tam obecny.” – powiedział Paul Cormier, chairman, Red Hat.

 

Cormier, który został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym w 2020 roku, ma za sobą 21-letni staż pracy w Red Hat. W tym czasie kierował znaczną częścią strategii otwartej chmury hybrydowej firmy. Odgrywał on kluczową rolę w rozszerzeniu portfolio produktów Red Hat do pełnego, nowoczesnego stosu IT opartego na innowacjach open source. Jego wysiłki zmierzające do przekształcenia Red Hat Linux z systemu operacyjnego dostępnego do pobrania za darmo w model subskrypcyjny Red Hat Enterprise Linux (RHEL) rozpoczęły dynamiczną ekspansję firmy na globalnym rynku nowych technologii. Jego przywództwo ugruntowało pozycję Red Hat jako lidera branży i utorowało drogę otwartym innowacjom, które są dziś nieodłącznymi elementami chmury hybrydowej i nowoczesnego IT. RHEL jest obecnie wiodącą platformą linuksową dla przedsiębiorstw, służącą ponad 90% organizacji z listy Fortune 500 i osiągającą 13 bilionów dolarów globalnych przychodów biznesowych w 2022 roku. Z RHEL, jako fundamentem otwartej chmury hybrydowej, Red Hat tworzy przyszłość IT dla przedsiębiorstw.

Cormier był orędownikiem wizji otwartej chmury hybrydowej, dającej klientom elastyczność dostarczania dowolnej aplikacji, w dowolnym miejscu, na dowolnej infrastrukturze, od brzegu sieci i rozwiązań “bare metal” do wielu chmur publicznych, w przejrzysty, bardziej spójny sposób. Jako szef rady nadzorczej nadal będzie wspierał klientów we wprowadzaniu tej wizji w życie. W swojej nowej roli Cormier będzie kluczowym doradcą firmy Red Hat. Jego uwaga będzie nadal skupiona na skalowaniu firmy i przyspieszaniu adopcji technologii open source przez klientów w celu budowania ich otwartej architektury chmury hybrydowej. Po przeprowadzeniu ponad 26 przejęć w firmie Red Hat, Cormier będzie również ściśle współpracował z kierownictwem Red Hat nad przyszłą strategią fuzji i przejęć. Od czasu przejęcia Red Hat przez IBM w 2019 roku, Cormier odegrał kluczową rolę w skalowaniu i przyspieszaniu rozwoju Red Hat, przy jednoczesnym zachowaniu neutralności rynkowej firmy. Nadal będzie blisko współpracował z prezesem i dyrektorem generalnym IBM, Arvindą Krishną w tym zakresie. Zarówno Cormier, jak i Hicks będą raportować do Krishny.

 

“Red Hat to fundament strategii technologicznych wielu klientów ze względu na swoje możliwości w zakresie open source i chmury hybrydowej. Głębokie doświadczenie i wiedza techniczna Matta na temat całego portfolio Red Hat czyni go idealnym liderem, podczas gdy Red Hat kontynuuje swój wzrost i rozwój wiodącego w branży oprogramowania.” – powiedział Arvind Krishna, chairman and CEO, IBM.

 

IT Reseller TV “Liderzy Branży” – Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO o zmianach i trendach w świecie technologii.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE