Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Marcin Petrykowski: nie widzimy spowolnienia w obszarze inwestycji w IT w spółkach Skarbu Państwa

Podczas konferencji prasowej, prezes Atende, Marcin Petrykowski stwierdził, że nie widzi spowolnienia w inwestycjach związanych z IT w spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa. Mimo to powinniśmy spodziewać się pod koniec roku bardziej ostrożnego podejścia do zwiększania wydatków.

W IV kwartale nie widać jeszcze spowolnienia w obszarze projektów i inwestycji w IT w spółkach Skarbu Państwa w okresie powyborczym. Widać natomiast pewną dozę obaw i przygotowywania się na zmianę, która się dokona. Spodziewamy się, że bliżej końca roku będzie większy sceptycyzm dotyczący podejmowania decyzji inwestycyjnych — powiedział podczas konferencji prezes Marcin Petrykowski.

Atende to notowana na GPW grupa technologiczna, która specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych usług cyfrowych. Należąca do Atende spółka A2 Customer Care realizuje m.in. dłogoterminowy kontrakt dotyczącyc wdrażania systemów CRM i Billing w spółkach grupy PGE, którego wartość wynosi 154,3 mln zł brutto. Zakończenie projektu planowany jest na pierwszą połowę 2025 roku, jednak pojawiły się opóźnienia, które spółka tłumaczy zmianami, jakie dokonały się na rynku energii — chodzi o tarcze oraz o system bonifikaty, ale też kalkulację taryfy i KSeF (Krajowy System e-Faktur).

Wspólnie z klientem dokonaliśmy zgodnie z zapisami umowy rewaluacji zakresu projektu, co w konsekwencji doprowadziło do zmian terminów pośrednich w harmonogramie wdrożenia — tłumaczy Marcin Petrykowski. – Oczywiście widzimy ryzyko opóźnienia w kontrakcie oraz kar umownych, jest to duży skomplikowany projekt, który może się wiązać z opóźnieniami.

W III kwartale 2023 r. grupa Atende uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 78,9 mln zł, czyli wyższe o 96 proc. rdr. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 17,8 mln zł (wzrost o 97 proc. rdr). Zysk EBITDA wyniósł 6,9 mln zł, (wobec 1,9 mln zł straty rok wcześniej). Wysoki wynik spółka zawdzięcza przede wszystkim ostatnim sukcesom sprzedaży w segmencie integracji systemów teleinformatycznych. W połowie 2023 roku grupa pozyskała kontrakt z jednym z operatorów mobilnych na wdrożenie autorskiego systemu zarządzania usługami abonenckimi w sieciach IP (SMaCS).

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE