Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa ponownie otrzymał grant Siemensa w postaci oprogramowania inżynierskiego NX, tym samym dołączył do Programu GO PLM, skierowanym do ośrodków akademickich na całym świecie.

Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa otrzymał ponownie grant Siemensa w postaci oprogramowania inżynierskiego NX – tym samym dołączył do Programu GO PLM, skierowanym do ośrodków akademickich na całym świecie. Oprogramowanie będzie wykorzystywane w Zakładzie Technologii Kosmicznych, gdzie prowadzone są prace badawczo-rozwojowe w obszarze silników rakietowych, ekologicznych materiałów pędnych oraz rakiet badawczych.

 

Autorskie oprogramowanie firmy Siemens znajdzie zastosowanie w pracach projektowych w niekomercyjnych grantach badawczo-rozwojowych w ramach współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, Unią Europejską (program Horyzont) oraz w działalności statutowej Instytutu.

 

– Z oprogramowania NX skorzystają zarówno inżynierowie, jak i praktykanci Zakładu Technologii Kosmicznych Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że znajomość NX ułatwia realizowanie powierzonych zadań, ale przede wszystkim przyczynia się do poszerzania umiejętności inżynierskich. Licencję na oprogramowanie chcemy wykorzystać do pogłębienia wiedzy w dziedzinie projektowania silników rakietowych i rakiet badawczych – podkreśla Paweł Stężycki, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz-Instytutu Lotnictwa.

 

– Jesteśmy dumni, że w ciągu półtora roku od powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz, marka Łukasiewicz oraz w szczególności kompetencje naszych inżynierów z Łukasiewicza – Instytutu Lotnictwa przyciągają do współpracy nie tylko klientów, z których wyzwaniami mierzą się nasi naukowcy, ale również uznanych światowych dostawców narzędzi wspierających procesy prowadzenia badań naukowych takich jak Siemens. Niewątpliwie możliwość wykorzystywania tego samego zintegrowanego środowiska projektowo-wdrożeniowego, którego używają największe światowe koncerny przemysłowe, przyczyni się do utrzymywania wyników naszej pracy na najwyższym poziomie oraz do kształcenia w przyszłych inżynierach najlepszych praktyk projektowania. Wierzę, że podobnie, jak w przypadku innych dostawców oprogramowania, współpracę z firmą Siemens rozpoczętą w Łukasiewiczu – Instytucie Lotnictwa, uda się wspólnie z naszymi partnerami z GM System rozciągnąć również na inne jednostki Sieci Badawczej Łukasiewicz uzyskując jeszcze większą wartość dla obu stron – zaznacza Mariusz Jabłoński, dyrektor departamentu rozwoju w Sieci Badawczej Łukasiewicz.

 

 

Program Siemens GO PLM dla polskiej nauki

Siemens wspiera środowisko akademickie i pragnie zapewnić wszystkim szkołom i instytucjom badawczym możliwość posługiwania się najnowocześniejszymi narzędziami PLM w programie nauczania. W każdym kwartale Program GO PLM firmy Siemens przyznaje granty w postaci oprogramowania instytucjom akademickim o odpowiednich kwalifikacjach na podstawie nadesłanych wniosków. Uwzględniane są takie czynniki jak wielkość instytucji, treść programu nauczania, wpływ programu na lokalną społeczność i potrzeby finansowe. Typowy grant obejmuje „dar w naturze”, w postaci oprogramowania PLM na wyznaczony okres, wraz z obsługą techniczną i uaktualnieniami w okresie objętym grantem, a także wszechstronne materiały szkoleniowe.

 

– Program GO PLM jest bardzo istotnym elementem naszej działalności. Zapewnienie dostępu do najnowocześniejszego oprogramowania takim jednostkom jak Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa umożliwia realizację innowacyjnych i wyjątkowych projektów. Wierzymy również, że dzięki tego typu inicjatywom, udaje się zbliżyć sferę nauki i biznesu, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarki – wyjaśnia Mariusz Zabielski, CEO Siemens Digital Industries Software Polska, Czechy, CEE.

 

Wdrożeniem systemu zajmuje się firma GM System. Integracja Systemów Inżynierskich Sp. z o.o. GM System dba o szkolenia, serwis i nieprzerwane sprawne działanie rozwiązań CAx/PLM w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa od wielu lat.

 

– To właśnie współpraca z takimi firmami, jak Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, powoduje nasz ciągły rozwój. Zyskujemy cenne doświadczenie, ale możemy też zaproponować naszym klientom kolejne, coraz bardziej zaawansowane i nowatorskie rozwiązania. Dziś jesteśmy ekspertem w dziedzinie złożonych, wieloaspektowych wdrożeń CAD – CAM – CAE – PLM. Współpraca pomiędzy naszymi instytucjami jest przykładem synergii, przepływu nie tylko licencji, ale także wiedzy, która jest potrzebna nam wszystkim. Bardzo się cieszę, że inżynierowie w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa będą mogli korzystać z wdrażanego przez nas oprogramowania, także w celach edukacyjnych. Jest to kolejny etap naszej współpracy, rozpoczętej kilka lat temu – dodaje prezes zarządu GM System, Grzegorz Kazimierczak.

 

Oficjalnie podpisanie umowy na grant Siemens GO PLM odbyło się 9 września 2020 roku w Warszawie z udziałem przedstawicieli Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, Sieci Badawczej Łukasiewicz, Siemens oraz GM System. Umowę podpisali: Paweł Stężycki – dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa oraz Mariusz Zabielski – prezes Siemens.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewhuawei-podczas-miedzynarodowego-spotkania-na-temat-globalnego-zarzadzania-cyfrowego-podkresla-ze-potrzebujemy-ujednoliconych-globalnych-standardow-oraz-zasad-poniewaz-sa-one-podstawa-dzisiejszej-go/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE