Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

LG dołącza do IBM Quantum Network, by rozwijać zastosowania obliczeń kwantowych w przemyśle.

Firma LG Electronics (LG) ogłosiła właśnie przystąpienie do sieci IBM Quantum Network – chce uczestniczyć w rozwijaniu przemysłowych zastosowań obliczeń kwantowych. Dzięki temu otrzyma dostęp do systemów i wiedzy IBM w tym zakresie, a także do Qiskit, czyli zestawu IBM do tworzenia oprogramowania na licencji open-source z wykorzystaniem obliczeń kwantowych. Wzajemna współpraca dotyczy zakresu big data, sztucznej inteligencji, samochodów podłączonych do sieci, transformacji cyfrowej i robotyki.

Posługując się technologią IBM, LG zamierza zbadać zastosowania obliczeń kwantowych we wszystkich obszarach, które wymagają przetwarzania dużej ilości danych, a mianowicie: sztucznej inteligencji, samochodów podłączonych do sieci, transformacji cyfrowej, internetu rzeczy i robotyki. Firma będzie na bieżąco wykorzystywać postęp w zakresie sprzętu i oprogramowania do obliczeń kwantowych oraz ich użycia zgodnie z przedstawionym przez IBM planem rozwoju technologii kwantowych. Czerpiąc z tego, LG zapewni swoim pracownikom szkolenia, aby zbadać, w jaki sposób potencjalne przełomy technologiczne mogą zostać zastosowane w jej branży.

 

 

Obliczenia kwantowe to ekscytująca ścieżka rozwoju w informatyce. Doskonale służą poszukiwaniu nowych rozwiązań dla szerokiej gamy problemów. Podczas gdy komputery klasyczne posługują się  bitami reprezentującymi 0 lub 1, komputery kwantowe używają kubitów. Wykorzystują zjawiska mechaniki kwantowej – takie jak interferencja i splątanie – do zadań, z którymi zasadniczo nie radzą sobie tradycyjne urządzenia.

 

 

Zespół IBM Quantum wraz z firmą LG bada i analizuje, w jaki sposób obliczenia kwantowe mogą pomóc w wielu branżach i dyscyplinach, takich jak: finanse, energetyka, chemia, materiałoznawstwo, optymalizacja i uczenie maszynowe.

 

W oparciu o naszą otwartą strategię innowacji planujemy wykorzystać IBM Quantum do rozwijania kompetencji w zakresie obliczeń kwantowych. Dążymy do zapewnienia klientom wartości, której do tej pory nie doświadczali, poprzez wykorzystanie w przyszłych przedsięwzięciach technologii obliczeń kwantowych – powiedział Kim Byoung-hoon, dyrektor techniczny i wiceprezes wykonawczy LG Electronics.

 

Cieszymy się, że możemy powitać LG Electronics w rozwijającym się ekosystemie obliczeń kwantowych w Korei, w tak ekscytującym czasie dla tego regionu. Współpraca między IBM i LG Electronics pozwoli LG badać kolejne rodzaje problemów związanych z nowymi technologiami,  pomoże również wzmocnić możliwości obliczeń kwantowych w Korei – podkreślił Jay Gambetta, IBM Fellow i wiceprezes ds. obliczeń kwantowych w IBM.

 

Hubert Meronk nowym prezesem w Siemens Mobility w Polsce.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE