Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

KPMG: Inwestycje w nowe technologie zwiększają zyski i efektywność przedsiębiorstw – najlepiej zwracają się wydatki na cyberbezpieczeństwo, automatyzację i chmurę obliczeniową

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez KPMG, inwestycje w nowe technologie przekładają się na efektywność działania przedsiębiorstw. Tak twierdzi dwóch na trzech zapytanych przez firmę badawczą menedżerów wyższego szczebla.

KPMG przepytało 2100 menedżerów wysokiego szczebla z 16 krajów z całego świata odpowiedzialnych za technologie w dużych przedsiębiorstwach o przychodach przekraczających 100 milionów dolarów. Ankietowani liderzy reprezentują firmy działające w 9 różnych branżach: energetycznej, finansowej, medycznej, technologicznej, w przemyśle, handlu detalicznym, edukacji, opiece zdrowotnej, a także w sektorze rządowym. Według nich, inwestycje w nowe technologie stały się koniecznością, ponieważ realnie przekładają się na wyniki prowadzonej działalności.

Trudno się zatem dziwić, że osobom odpowiedzialnym za nowe technologie w przedsiębiorstwach dużo łatwiej jest przekonać przełożonych do inwestycji w nowe rozwiązania. O ile w 2022 roku jedynie co dziesiąty lider wyrażał chęć zainwestowania w nowe narzędzia, to ten odsetek w tym roku wzrósł niemal czterokrotnie. Według liderów najbardziej zyskowne są inwestycje w analitykę firmowych danych, cyberbezpieczeństwo, chmurę obliczeniową, automatyzację oraz AI, wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość (VR/AR), a także w narzędzia ułatwiające programowanie. 63% ankietowanych twierdzi, że wprowadzenie serwicyzacji (modelu w rodzaju XaaS) do swojej działalności zwiększyło zyski i poprawiło efektywność organizacji.

Z kolei z punktu widzenia oczekiwań klientów, według przepytanych menedżerów, cyfrowa transformacja biznesu powinna przede wszystkim zwiększać bezpieczeństwo i ochronę danych osobowych, przyspieszyć obsługę klienta, a także przyczyniać się do poprawy wygody korzystania ze świadczonych usług, włączając w to dostęp 24h na dobę. Nie jest zatem przypadkiem, że technologie związane z bezpieczeństwem znalazły się tak wysoko na liście priorytetów menedżerów wysokiego szczebla. Z jednej strony z roku na rok rośnie zagrożenie cyberatakami na całym świecie, a dane zarówno klientów jak i inne poufne informacje są łakomym kąskiem dla przestępców. Z tego powodu nie da się skutecznie przeprowadzić transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa bez oparcia nowych systemów o rozwiązania spełniające standardy bezpieczeństwa już na etapie projektowania przepływu danych w organizacji i narzędzi do ich przetwarzania.

Co prawda opisane wyżej podejście zazwyczaj wydłuża cały proces budowania nowych rozwiązań, ale ostatnie lata pokazują, że w tym wypadku pośpiech nie jest najlepszym doradcą i warto zainwestować czas na wstępnym etapie projektu, aby w przyszłości produkty i usługi działały bardziej stabilnie i przynosiły oczekiwane rezultaty zarówno dla klientów jak i przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE