Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Koniec procesorów Kirin? Chińskie media podają, że amerykańskie represje wobec Huawei mogły przynieść efekt. Czyżby gigant z Shenzhen miał zakończyć produkcję procesorów mobilnych?

Huawei, a dokładniej należąca do niego firma HiSilicon, przestanie produkować swoje SoC Kirin w przyszłym miesiącu, podał w sobotę chiński magazyn finansowy Caixin. Czyżby presja Waszyngtonu poskutkowała?

 

Presja USA na dostawców Huawei uniemożliwiła HiSilicon dalsze wytwarzanie procesorów. Wygląda więc na to, że Huawei Mate 40 będzie ostatnim flagowcem firmy z układem z serii Kirin.

 

Według gazety Caixin, Richard Yu z Huawei powiedział: „Od 15 września nasze flagowe procesory Kirin mogą nie być produkowane” – powiedział Richard Yu, . „Nasze chipy oparte na sztucznej inteligencji również nie mogą być wytwarzane. To dla nas ogromna strata. Huawei zaczęło badać sektor chipów ponad 10 lat temu, zaczynając pozycji daleko w tyle, przez nieznaczne pozostawanie w tyle, nadrabianie zaległości, a następnie w pozycji lidera” – dodał Richard Yu. „Zainwestowaliśmy ogromne środki w badania i rozwój i przeszliśmy przez trudny proces”.

 

Niestety, taki kierunek rozwoju wydarzeń był do przewidzenia. Związany jest on oczywiście z amerykańską polityką blokującą możliwość sprzedawania Huawei układów elektronicznych wytworzonych przy użyciu amerykańskiej technologii. To wyklucza właściwie wszystkich wytwórców chipów na świecie… poza Chinami. Firmy zajmujące się produkcją półprzewodników w najludniejszym kraju świata nie dysponują jednak wciąż technologią na tym samym poziomie co tajwański TSMC, koreański Samsung czy amerykański Intel. To właśnie w TSMC powstawały układy HiSilicon Kirin.

 

Huawei, jeśli rzeczywiście podjęło taką decyzję, zrobiło jedną rzecz, którą mogło. Brak możliwości wyprodukowania układów samodzielnie, niemożność skorzystania z dotychczasowych dostawców, a przy tym wciąż brak alternatywy wobec nich – to oznaczało de facto koniec linii Kirin. Teraz należy oczekiwać, że smartfony i tablety Huawei przeniosą się na układy innych producentów. Oczywiście, jeśli pozwoli na to Waszyngton.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewqualcomm-oglosil-dlugoterminowa-umowe-patentowa-z-huawei-i-podal-wyniki-finansowe-akcje-firmy-rosna-po-ogloszeniu-wspolpracy-z-chinskim-gigantem/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE