Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Japońska firma bada technologię produkcyjną 1 nm

Rapidus, współfinansowany przez japoński rząd start-up zajmujący się technologiami procesorowymi, ogłosił ambitny cel i rozpoczęcie badań. Cel? Technologia litografii 1 nm. 

Podstawowym celem Rapidus jest rozpoczęcie produkcji chipów 2 nm w 2027 r. Jednak firma współpracuje z Uniwersytetem Tokijskim i francuskim instytutem badawczym Leti w celu opracowania jeszcze bardziej zaawansowanej technologii, konkretne znajdujących się w zakresie 1 nm–1,4 nm. Partnerstwo pomiędzy tymi podmiotami początkowo będzie obejmować wymianę pracowników i podstawowych badań naukowych, które rozpoczną się w przyszłym roku. Leti będzie badać nowatorskie struktury tranzystorowe, natomiast Rapidus i inni japońscy partnerzy wyślą naukowców, którzy następnie ocenią i przetestują prototypy.

Badanie jest o tyle istotne, że bariera 1 nm może okazać się wyjątkowo trudną do osiągnięcia. Niektórzy spodziewają się, że technologie produkcyjne 1 nm i poniżej 1 nm będą wymagały nowej struktury tranzystorów.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE