Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

OpenAI planuje ogłosić konkurenta wyszukiwarki Google w poniedziałek

Media donoszą, że OpenAI planuje ogłosić swoją wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji w nadchodzący poniedziałek, 13 maja 2024 r.

Data ogłoszenia może ulec zmianie, bowiem nie została ona oficjalnie podana. Bloomberg i The Information poinformowały, że wspierany przez Microsoft OpenAI pracuje nad produktem do wyszukiwania, aby potencjalnie konkurować z Google Alphabet i Perplexity, dobrze finansowanym start-upem wyszukiwania AI.

Ogłoszenie może nastąpić na dzień przed wtorkowym rozpoczęciem corocznej konferencji Google I/O, podczas której gigant technologiczny ma zaprezentować mnóstwo produktów związanych ze sztuczną inteligencją.

Według Bloomberga wyszukiwarka OpenAI jest rozszerzeniem jej flagowego produktu ChatGPT i umożliwia mu pobieranie bezpośrednich informacji z Internetu oraz dołączanie cytatów.

Obserwatorzy branży od dawna nazywają ChatGPT alternatywą dla gromadzenia informacji online, choć ma on trudności z dostarczaniem dokładnych informacji z sieci w czasie rzeczywistym. OpenAI wcześniej zapewnił integrację z Bing Microsoftu dla płatnych subskrybentów. W międzyczasie Google ogłosiło funkcje generatywnej sztucznej inteligencji dla swojego własnego silnika.

Start-up Perplexity, którego wycena wynosi 1 miliard dolarów, został założony przez byłego badacza OpenAI i zyskał popularność dzięki dostarczeniu natywnego dla sztucznej inteligencji interfejsu wyszukiwania, który wyświetla cytaty w wynikach i obrazy, a także tekst w odpowiedziach. Według styczniowego wpisu na blogu start-upu, ma on 10 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

W tamtym czasie produkt ChatGPT firmy OpenAI był nazywany najszybszą aplikacją, która kiedykolwiek osiągnęła 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie po uruchomieniu pod koniec 2022 roku. Jednak światowy ruch na stronie internetowej ChatGPT był w zeszłym roku na przejażdżce kolejką górską i dopiero teraz powraca do szczytu z maja 2023 r., Według firmy analitycznej Similarweb OpenAI jest pod presją, aby rozszerzyć swoją bazę użytkowników.

Wcześniejsza próba wprowadzenia zaktualizowanych i rzeczywistych informacji do ChatGPT, zwana wtyczkami ChatGPT, została wycofana w kwietniu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE