Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel wycofuje się z produkcji mini-PC NUC

Intel kończy rozwijanie produktów Next Unit of Computing, czyli niewielkich komputerów PC, znanych szerzej jako NUC.

“Zdecydowaliśmy się zaprzestać bezpośrednich inwestycji w biznes Next Unit of Compute (NUC) i zmienić naszą strategię, aby umożliwić naszym partnerom ekosystemowym kontynuowanie innowacji i rozwoju NUC” – powiedzieli dziś rzecznicy Intela.

“Decyzja ta nie wpłynie na pozostałą część działalności Intel Client Computing Group (CCG) lub Network and Edge Computing (NEX)”.

“Produkty, które nie zostały oficjalnie uruchomione, nie zostaną wprowadzone przez firmę Intel. Podczas gdy finalizujemy plany płynnego przejścia, klienci mogą nadal zamawiać produkty NUC za pośrednictwem naszej sieci dystrybucyjnej do 1 września 2023 r., z przewidywanym ostatnim terminem wysyłki 30 września 2023 r. Opublikujemy formalne powiadomienie o zmianie produktu (PCN) dla wszystkich produktów, których to dotyczy, w tym harmonogramy procesu EOL”.

Decyzja ta zapadła mniej więcej trzy miesiące po tym, jak Intel ujawnił, że sprzeda dział odpowiedzialny za projektowanie i planowanie systemów klasy serwerowej tajwańskiemu gigantowi fabrycznemu MiTAC. Wygląda na to, że był to dopiero początek, a Intel zamierza teraz odciąć się od innych projektów systemowych, aby skupić się na opracowywaniu i produkcji chipów.

Pojawiające się w 2013 roku mikro-komputery NUC Intela zawierały energooszczędny “laptopowy” układ scalony w niewielkiej obudowie o wymiarach 4 x 4 cale, z kilkoma niezapełnionymi slotami SODIMM i miejscem na nośnik SSD lub 2,5-calowy dysk twardy SATA.

Jednak w ciągu dekady od tego czasu, komputery NUC Intela ewoluowały, obejmując większe, bardziej wydajne komponenty zoptymalizowane pod kątem gier, aplikacji brzegowych i IoT, często z unikalnymi płytami głównymi i obudowami.

NUC Raptor Canyon o najwyższych specyfikacjach Intela, wprowadzony na rynek w listopadzie, był wyposażony w pełnowartościowy procesor Core 13. generacji, który został zainstalowany na płycie głównej, która bardziej przypominała kartę PCIe, ze złączem na spodzie umożliwiającym podłączenie zewnętrznych wejść/wyjść, akceleratorów lub układów graficznych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE