Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel udostępnia platformę oprogramowania dla programistów zajmujących się obliczeniami kwantowymi 

Firma Intel udostępniła platformę oprogramowania dla programistów do tworzenia algorytmów kwantowych, które ostatecznie mogą działać na komputerze kwantowym, jaki gigant chipowy próbuje zbudować. 

Jak obwieszcza Reuters, platforma o nazwie Intel Quantum SDK pozwoli na razie na działanie tych algorytmów w symulowanym kwantowym systemie obliczeniowym, powiedziała Anne Matsuura, szefowa działu aplikacji i architektury kwantowej w Intel Labs.

 

„Zestaw Intel Quantum SDK pomaga programistom przygotować się na przyszłe komercyjne komputery kwantowe na dużą skalę” – powiedziała Matsuura w oświadczeniu. „Posunie również naprzód branżę, tworząc społeczność programistów, która przyspieszy rozwój aplikacji”.

 

Obliczenia kwantowe opierają się na fizyce kwantowej i teoretycznie mogą wykonywać obliczenia szybciej niż konwencjonalne komputery. Matsuura powiedziała, że programiści mogą używać od dawna znanego języka programowania C++ do tworzenia algorytmów kwantowych, czyniąc go bardziej dostępnym dla osób bez wiedzy na temat komputerów kwantowych.

Intel jak dotąd nie ma komputera kwantowego dostępnego dla klientów, ale James Clarke, który odpowiada za sprzęt kwantowy w firmie Intel, powiedział, że firma pracuje nad zbudowaniem takiego komputera w oparciu o technologię wytwarzania chipów krzemowych.

Liczba firm poszukujących kwantowego sprzętu komputerowego rośnie jak grzyby po deszczu, od dużych korporacji, takich jak IBM Corp i Alphabet Inc Google po startupy, ale jak dotąd żadna nie stworzyła maszyny, która znacząco wpłynęłaby na to pole. Korzystanie z symulatorów obliczeń kwantowych, takich jak ten, który zbudował Intel, jest zatem ważne, aby w międzyczasie szkolić programistów i pracować nad algorytmami, oświadczył Intel.

 

IEM 2023: “To jest ta impreza, na której warto być, na która przyjeżdżają wszyscy” ocenia Adrian Kostrzebski, rzecznik prasowy ESL

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE