Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

IFS podał wyniki finansowe za Q3 2022. Znakomity wzrost napędzany chmurą.

IFS, szwedzka firma dostarczająca oprogramowanie dla przedsiębiorstw, przedstawiła dziś swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał. Patrząc na otoczenie biznesowe, wyniki są imponujące.

IFS ma niewątpliwie dobrą passę. Roczne przychody powtarzalne wyniosły 5,0 mld SEK, co oznacza wzrost o 38% rok-do-roku. Przychody z oprogramowania w trzecim kwartale 2022 r. wyniosły 4,5 mld SEK, co oznacza wzrost o 26% w porównaniu z trzecim kwartałem 2021 r. Przychody powtarzalne w III kwartale 2022 r. wyniosły 4,2 mld SEK, wzrost o 46% w porównaniu z III kwartałem 2021 r. Przychody z chmury w trzecim kwartale 2022 wzrosły o 104% w porównaniu z trzecim kwartałem 2021 r.

Przyczyną uzyskania tak dobrych wyników przez IFS jest prawdopodobnie przemyślana strategia biznesowa, polegająca na oferowaniu klientom produktów o modułowej budowie, niejako “skrojonych na miarę”. Celując wyłączenie w duże przedsiębiorstwa, IFS może także zyskiwać na, wynikającej z sytuacji makroekonomicznej, rosnącej potrzebie optymalizacji biznesów.

CEO firmy Darren Roos, podczas IFS Unleashed 2022 w Miami (fot. Krzysztof Bogacki)

Nie bez znaczenia jest zapewne także technologiczna zmiana, w ramach której wielu klientów IFS przechodzi na nowe, chmurowe rozwiązanie IFS Cloud, odświeżając przy tym wykorzystywane oprogramowanie.

Wreszcie, nie należy zapominać o tym, że możliwości technologiczne służące do optymalizacji działań klientów, firma może wykorzystywać także we własnej działalności. Zrozumienie procesów biznesowych, a przy tym opanowanie technologii AI, uczenia maszynowego i daleko posuniętej automatyzacji, dają potencjał do prowadzenia wysoce efektywnego biznesu. To zresztą zapewniło IFS uznanie czołowych firm analitycznych, takich jak IDC czy Gartner. Niedawno firma IFS znalazła się na pierwszym miejscu według raportu Gartner „Global EAM Market Share 2021 by Revenue” i po raz siódmy z rzędu została uznana za „Lidera w 2022 roku Magic Quadrant firmy Gartner w dziedzinie zarządzania usługami w terenie”. Firma została również nazwana „Liderem w IDC MarketScape dla ogólnoświatowego systemu SaaS i ERP z obsługą chmury” na rok 2022.

Co więcej, firma IFS została również uznana przez Gartner Peer Insight Customers Choice for EAM w 2022 r. Te wyróżnienia świadczą o zaangażowaniu firmy IFS we wspieranie klientów w osiąganiu ich celów biznesowych oraz o tym, że IFS Cloud i usługi Success Services firmy IFS są bardziej przydatne niż kiedykolwiek.

[Relacja] IFS Unleashed 2022: globalne wydarzenie zrealizowane z rozmachem.