„Dobre relacje to fundament biznesu” – IFS Connect 2023 oczami partnerów
Krzysztof Bogacki
Dobre relacje to fundament biznesu. W przypadku firm bazujących przede wszystkim na kanale partnerskim, spotkania na żywo z partnerami są szczególnie istotne, a ich opinia – kluczowa. Dlatego, po IFS Connect 2023 zebraliśmy owe opinie i prezentujemy je w całości.
O tegorocznym IFS Connect, zorganizowanym w Krakowie w dniach 30-31 maja, pisaliśmy w relacji z wydarzenia. Możecie też zobaczyć szereg wypowiedzi i nagrań, które zrealizowaliśmy dla Was z tego spotkania z partnerami i klientami IFS. To już kolejna udana edycja wydarzenia, a większość naszych rozmówców była zgodna co do tego, że najlepsza z dotychczasowych.
Kolejny rok, wraz z naszymi klientami, byliśmy integralną częścią ważnego dla ekosystemu IFS wydarzenia – IFS Connect Eastern Europe. Naszym celem było pokazanie korzyści z wdrożenia najnowszych rozwiązań. W tym roku, wspólnie z klientem (Aludyne) zaprezentowaliśmy efekty wdrożenia IFS Cloud, które mamy nadzieję, stanie się inspiracją do kolejnych wdrożeń i update’ów. Obecność InfoCosnulting na evencie IFS Connect Eastern Europe była okazją do zaprezentowania naszego zaangażowanie w rozwój branży i wielu interesujących spotkań. Ponadto, dla naszych klientów była to okazja do poznania najnowszych trendów i technologii w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem oraz wymiany doświadczeń.
InfoConsulting to kluczowy partner IFS globalnie ale Europa Środkowa jest dla nas bardzo istotna. Podczas IFS Connect Eastern Europe mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych prezentacjach i sesjach, które dostarczyły nam wartościowych informacji.
Bycie częścią IFS Connect Eastern Europe było dla nas nie tylko sposobnością do prezentacji naszych rozwiązań, ale również do nawiązywania nowych relacji biznesowych. Spotkania z naszymi partnerami i klientami były bardzo owocne i pozwoliły nam na dyskusję o ich potrzebach i wyzwaniach w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.
Podsumowując, nasza obecność na IFS Connect Eastern Europe przyniosła nam wiele korzyści. Spotkanie w tak szerokim gronie entuzjastów rozwiązań ERP-owych to dla nas impuls do dalszego rozwoju. Mieliśmy również szansę spotkać się z naszymi klientami, partnerami ale też współpracownikami z Czech, Słowacji i Węgier, co przyczyniło się do budowania mocnych relacji. Jestem przekonany, że dzięki tej konferencji uda nam się jeszcze lepiej spełniać potrzeby naszych klientów i zwiększać efektywnościach funkcjonowania ich przedsiębiorstw.
Grzegorz Musiał, Wiceprezes InfoConsulting
Podobnie jak rok temu, także i teraz dało się zauważyć, że zespół IFS ma świetny kontakt zarówno z partnerami, jak i klientami firmy. To zresztą widać w wynikach przedsiębiorstwa, które wydają się być odporne na makroekonomiczne trudności. Ten fenomen świetnie wyjaśnia jeden z partnerów IFS, Robert Szydłowski, prezes firmy Delegate IT:
IFS Connect to zawsze wyjątkowe wydarzenie, podczas którego spotykamy się z naszymi klientami i świętujemy wspólny sukces wdrożenia systemu ERP w ich firmach. Wdrożenie takiego systemu to nie jest mała zmiana; często stanowi początek transformacji kultury całej organizacji. To wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ale również przynosi ogromną satysfakcję po udanej realizacji – twierdzi Robert Szydłowski – Pomimo zawirowań i obecnych trudności na globalnym rynku w naszej branży, nie widać tego w naszych wynikach. Jest kilka powodów, dla których tak się dzieje. Po pierwsze, systemy ERP nie sprzedają się z dnia na dzień. To co wypracowaliśmy wspólnie z klientami w latach poprzednich owocuje teraz. W tej chwili realizujemy upgrade’y, dosprzedaże, nowe wersje oraz intensywnie pracujemy nad wdrożeniami u 7 nowych klientów. Można powiedzieć, że obecnie lekko hamujemy ale nie zaciskamy ręcznego, co widzimy również po oczekiwaniach firm z którymi współpracujemy, ponieważ to one coraz częściej poszukują optymalizacji swoich produkcji, w czym oczywiście a co dzień pomaga im IFS oraz DELEGATE.
Partnerzy zwracali też często uwagę na wpasowanie się rozwiązań IFS w zmieniające się potrzeby klientów. Świat stale się digitalizuje, a zmieniające się realia technologiczne, ale i prawne, powodują, że przedsiębiorstwa poszukują możliwie solidnych, sprawdzonych i pewnych, ale i elastycznych rozwiązań:
Pagero Poland już kolejny raz wzięło udział w IFS Connect, kolejny raz będąc jego Złotym Partnerem. Wraz z całym zespołem zgodnie twierdzimy, że była to świetna decyzja. Konferencja stworzyła doskonałą przestrzeń do wspólnych rozmów o narzędziach technologicznych i aplikacjach biznesowych, które stają się niezbędnym elementem funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw. Jedną z nich jest budowana przez nas sieć Pagero Network, której celem jest pełne zautomatyzowanie rozwiązań P2P i O2C.
W Pagero przyświeca nam założenie, że kupowanie i sprzedawanie powinno być proste, co w efekcie przekłada się na maksymalnie zdigitalizowanie swoich codziennych procesów biznesowych. Przyłączenie się do Pagero Network oznacza dla klientów całkowicie elektroniczną i zautomatyzowaną wymianę zamówień, faktur, instrukcji płatności i innych dokumentów ze wszystkimi partnerami biznesowymi na całym świecie. Trend cyfryzacji jest obecnie dodatkowo napędzany przez wprowadzane globalnie regulacje prawne – w Polsce jest nim Krajowy System e-Faktur, który już za rok, w lipcu 2024 roku stanie się obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców działających w Polsce. Podczas IFS Connect przekonaliśmy się, że świadomość nadchodzącego KSeF-a jest już bardzo duża, wciąż jednak warto rozmawiać o związanych z nim wyzwaniach i ograniczeniach. Złożoność tego systemu będzie znacznie łatwiej przyswajalna, mając wsparcie doświadczonego, specjalizującego się w tych zagadnieniach partnera.
Trwająca już wiele lat współpraca Pagero i IFS po raz kolejny udowadnia nam, że dobry partner biznesowy to gwarancja udanych projektów, obopólnych korzyści i zysków trudnych do osiągnięcia w pojedynkę.
Andrzej Pijanowski, Country Manager Pagero Poland
Czym IFS Connect jest, doskonale wyjaśnia Dariusz Olearczuk, wiceprezes firmy OPTIDATA:
OPTIDATA jako GOLD PARTNER w tym roku gościła na IFS Connect 2023 – corocznym wydarzeniu organizowanym przez firmę IFS. Konferencja poświęcona nowoczesnym technologiom w sektorze IT zagościła w Krakowie. Intensywne dwa dni spotkań w gronie klientów, profesjonalistów i dziennikarzy były zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. IFS w responsywny sposób przedstawił swoje plany na przyszłość oraz najnowsze usługi i produkty. Klienci dzielili się doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami, a partnerzy mieli okazję do prezentacji narzędzi rozszerzających zakres funkcjonalny ekosystemu IFS. OPTIDATA jako dostawca oprogramowania dla logistyki, zaprezentowała rozwiązania TMS/YMS, które w połączeniu z systemami IFS digitalizują i usprawniają procesy logistyczne, transport, załadunek, rozładunek, zarządzanie placem oraz komunikację z kierowcą.
Jak tegoroczny IFS Connect zapisał się w pamięci partnerów? Zwracają oni uwagę na wieloaspektowość zastosowań aplikacji biznesowych od IFS, ale też na realne problemy i wyzwania, które można za jego pomocą zaadresować. Na partnerach IFS dobre wrażenie zrobiło także samo przygotowanie wydarzenia i jego program merytoryczny. Jak podkreśla Dariusz Olearczuk, Wiceprezes OPTIDATA, istotnym elementem był także aspekt międzyludzki wydarzenia:
Konferencja IFS Connect 2023 dała nam możliwość podzielenia się doświadczeniami z kilkuset uczestnikami wydarzenia. Swobodna wymiana doświadczeń, rozmowy w bardzo miłej atmosferze, pozwoliły na nawiązanie nowych oraz odświeżenie dawnych relacji, co po okresie lockdown’u przypomniało nam, jak ważne są spotkania bezpośrednie. Dużo merytorycznych wystąpień oraz bardzo charyzmatyczne wystąpienie Gen. Polko pozwoliły na utrzymanie świetnego tempa całego wydarzenia – wyjaśnia Dariusz Olearczuk
Realia, w których funkcjonują przedsiębiorstwa zmieniają się, chociaż nieraz procesy transformacyjne nie przebiegają łatwo. Wiele firm potrzebuje partnera, który przeprowadzi przez meandry postępującej cyfryzacji.
Może nie wszystkim się to podoba, ale nadal uważam, że Industry 4.0 w Polsce dopiero zaczyna się rozkręcać. Podczas IFS Connect po raz pierwszy w takim dobrym natężeniu zauważyłem, że Industry 4.0. nie jest już w naszych IT kręgach tylko „sexy word”. Dało się bowiem odczuć, że wiele organizacji wreszcie zrozumiało, że to człowiek jest najważniejszy i to jego należy wspierać, dając mu odpowiednie narzędzia, odciążając od wykonywania zbędnych działań.
To mocno wybrzmiało w Krakowie i postawiło przed firmami przemysłowymi nowe wyzwania. Głównie w postaci tego, jak rozwiązać problemy z komunikacją oraz brakiem integracji pomiędzy OT (Operational Technology) i systemami biznesowymi – pomiędzy człowiekiem, maszyną i systemami ich otaczającymi. Wszyscy myślą dziś i dążą do tego, żeby połączyć i skomunikować ze sobą biznes, IT i OT.
BiModal Solutions razem z IFS i Boomi to perfekcyjne trio, które zapewnia idealną platformę do koordynowania pełnego zakresu aplikacji korporacyjnych używanych przez dzisiejsze firmy.A ponieważ wiemy, że łatwo powiedzieć, a trudno wykonać, pokazaliśmy jak to robimy dokładnie na naszym stoisku… przy użyciu klocków LEGO. Przygotowaliśmy symulację IoT. Linię produkcyjną zbudowaną z Lego połączyliśmy z systemem IFS, a dzięki Boomi, nasza produkcja, czyli zestawy klocków, raportowana była jako zdarzenia na zleceniu produkcyjnym.
Wielu osobom, nasze Lego-Boomi-IFS-BiModal Show otworzyło oczy! Nie dość, że się da, to jeszcze da się szybko i dobrze.
Artur Buła, Prezes Bi-Modal Solutions
Rafał Kacprowski, Dyrektor sprzedaży i doradca podatkowy w TAX INSIGHT podkreśla natomiast znaczenie systemów tworzonych przez IFS w nowej rzeczywistości prawnej, wymuszającej na przedsiębiorstwach cyfryzację dokumentacji księgowej w jeszcze większym stopniu niż obecnie:
Nie ma odwrotu od digitalizacji podatków. Cyfrowa rewolucja podatkowa trwa od kilku lat i rozszerza się na kolejne obszary działalności biznesu. Jest to jedno z największych wyzwań, które dotyczy wszystkich przedsiębiorców – umiejętność szybkiego dostosowania procesów i narzędzi informatycznych do nowych regulacji. Nadzór nad zgodnością procesów biznesowych z przepisami prawa zapewnia firmom bezpieczeństwo finansowe.
Konferencja IFS Connect, skupiona na nowoczesnych technologiach, która zgromadziła wiele znakomitych firm z różnych branż, była dla nas doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać o zagadnieniu digital tax compliance, czyli wykorzystania technologii cyfrowych w celu zapewnienia przestrzegania przepisów i zarządzania ryzykiem podatkowym. Ważne jest, aby przedsiębiorcy mieli świadomość, jakie wyzwania związane z cyfryzacją podatków przed nimi stoją i cieszę się, że miałem okazję podkreślić to podczas swojego wystąpienia.
Dotyczy to zwłaszcza nowego projektu, które wdraża Ministerstwo Finansów czyli Krajowego Systemu e-Faktur. KSeF będzie obligatoryjny już w lipcu 2024 r. i docelowo ma stać się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi wymiany informacji o zdarzeniach gospodarczych w Europie. Niemniej, naszym zdaniem nadchodzących zmian nie trzeba się bać, lecz na pewno odpowiednio do nich przygotować.
Jako TAX INSIGHT wspieramy naszych klientów, oferując im narzędzia do prowadzenia skutecznego procesu digital tax compliance. Pozwalają one na większą przejrzystość raportowania, optymalizację podatków i bezpieczną komunikację z KSeF.
Wszyscy klienci i partnerzy zwracają uwagę na bardzo dobre przygotowanie wydarzenia, ale też na wysoki poziom merytoryczny i, co nie mniej ważne, dobrą atmosferę panującą na IFS Connect. Ostatecznie to właśnie relacje budowane podczas takich wydarzeń mają bezpośrednie przełożenie na współpracę biznesową
IFS Connect to idealne miejsce dla naszych obecnych i przyszłych klientów, aby poznać bliżej ekosystem IFS: użytkowników, partnerów i producenta systemu. Z jednej strony można było zapoznać się z trendami rozwojowymi systemu IFS Cloud, z drugiej zaś, można było uzyskać informację na temat doświadczeń z wdrożeń oraz użytkowania systemów IFS przez innych jego użytkowników.
Jeden z naszych klientów, producent mebli biurowych firma Wuteh S.A., reprezentowana przez Pana dyrektora logistyki Krzysztofa Żelazkiewicza opowiedziała o tym, co zadecydowało o wyborze IFS Cloud oraz podzieliła się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami z partnerskiego wdrożenia systemu, w tym wsparciu L-Systems w wyborze i uruchomieniu systemu w data center, optymalizacji prac projektowych pod kątem terminowości, organizacji prac z firmami trzecimi, których oprogramowanie jest integrowane z IFS Cloud, wykorzystania portalu wdrożeniowego do raportowania i kontroli prac wdrożeniowych. Dla L-Systems jako złotego partnera, konferencja okazała się niezwykle cenna, pozwoliła na bezpośrednie spotkanie z naszymi Klientami, umożliwiła wymianę doświadczeń i opinii związanych z rozwojem aplikacji, stanowiła też źródło wiedzy o oczekiwaniach klientów. Szczególne wyrazy uznania należy skierować do organizatorów konferencji. Bardzo estetycznie przygotowane stoisko L-Systems oraz jego kolorystyka korespondowały z barwami i logotypem naszej firmy. Był to dla nas dobrze i efektywnie spędzony czas.
Robert Pawlak, Prezes Zarządu L-Systems
Przypominamy także naszą relację z IFS Connect 2023, oraz fakt, że IFS jest jednym z laureatów tegorocznych nagród IT Champions: