Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IDC wskazuje, że przed Europą są duże szanse związane z AI

Sprzedaż oprogramowania, sprzętu i usług sztucznej inteligencji w Europie będzie rosła w bardzo zdrowym tempie przez następne cztery lata. W szczególności, zgodnie z obliczeniami IDC, rynek będzie rósł w skumulowanym tempie 25,5% rocznie, aby osiągnąć 191 miliardów dolarów w 2026 roku.

Kontekst ekonomiczny nie będzie miał wpływu na rozwój europejskiego rynku AI. Potwierdza to nowe badanie IDC, które szacuje, że do 2026 r. osiągnie skumulowaną roczną stopę wzrostu na poziomie 25,5%, lokując obroty ze sprzedaży oprogramowania, sprzętu i usług na poziomie 191 000 mln dolarów.

Zdaniem Martina Nuski, kierownika ds. badań w firmie konsultingowej, następne pięć lat będzie kluczowym okresem w komercyjnym wdrażaniu oprogramowania AI, ponieważ wiele firm i rządów inwestuje obecnie więcej, aby ich procesy były bardziej elastyczne, wydajne i odporne. „Wiele innowacyjnych modeli sztucznej inteligencji, takich jak lingwistyka oparta na głębokim uczeniu się, generatywne sieci kontradyktoryjności lub różne modele cyfrowych bliźniaków, może przynieść znaczącą wartość biznesową” — mówi.

Pomimo takich czynników, jak wojna na Ukrainie, inflacja, redukcja budżetów IT czy zwolnienia zapowiadane przez firmy technologiczne, firma analityczna oczekuje, że rynek ten będzie nadal notował silny wzrost ze względu na potencjał technologii do optymalizacji kosztów w perspektywie długoterminowej i „rozwiązanie problemu niedoboru wykwalifikowanego personelu”, mówi Nuska.

IDC przyznaje, że w tym scenariuszu inwestycje w infrastrukturę sztucznej inteligencji będą miały większy wpływ niż inwestycje w sprzęt ogólnego przeznaczenia, ponieważ infrastruktura sztucznej inteligencji wiąże się z wysokimi kosztami. IDC przewiduje, że rynek serwerów i pamięci masowych AI w Europie będzie wykazywał powolny, ale stały wzrost.

Zamiast tego rynek usług w tej dziedzinie okazał się odporny podczas pandemii, a IDC spodziewa się dalszego wzrostu popytu na rozwiązania AI ze strony profesjonalnych usługodawców.

 

IT Champions 2023 – Niezwykle prestiżowe nagrody branżowe, wydawnictwa IT Reseller zostały wręczone! Poznaj zwycięzców!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE