Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IBM podał wyniki finansowe za drugi kwartał.

Przychody IBM w drugim kwartale spadły poniżej oczekiwań analityków z Wall Street. Przyczyną jest spowolnienie sprzedaży mainframe’ów w dobie oszczędności wielu przedsiębiorstw.

Przychody firmy wyniosły 15,48 mld USD w porównaniu z oczekiwanymi 15,58 mld USD. Udziałowcy IBM mogą jednak spać spokojnie. Zyski skorygowane na akcję wyniosły 2,18 USD w porównaniu z oczekiwanymi 2,01 USD na akcję. Zysk netto za kwartał wzrósł o 13% do 1,6 mld USD z 1,4 mld USD. Skorygowana marża brutto IBM w wysokości 55,9% była wyższa niż szacunki analityków. IBM podał także, że spodziewa się od 3% do 5% wzrostu przychodów do końca roku.

Dyrektor finansowy IBM, James Kavanaugh, w oświadczeniu przypisał rosnącą marżę brutto firmy bardziej dochodowej mieszance produktów – oprogramowanie było najszybciej rozwijającym się działem firmy. Nie jest tajemnicą, że firma włączyła się także w widoczny w ostatnim czasie trend masowych zwolnień – w styczniu ogłaszając redukcję 3900 miejsc pracy. W czasie gdy pracownika można często zastąpić technologią, dążenie do coraz większej efektywności poprzez redukcję zatrudnienia staje się normą.

IBM ma przed sobą raczej pozytywną perspektywę. Analitycy spodziewają się, że WatsonX, nowa platforma AI, pomoże branży oprogramowania, która dzięki projektom cyfryzacji przedsiębiorstw wzrosła w omawianym kwartale o 7,2% do 6,6 mld USD.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE