Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

HPE opublikowało doroczny raport Living Progress Report, który podsumowuje postępy w osiąganiu celów klimatycznych i ESG

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) opublikowała doroczny raport Living Progress Report za rok fiskalny 2022, prezentujący strategię biznesową firmy i zaangażowanie w tworzenie zrównoważonych i odpowiedzialnych rozwiązań technologicznych. HPE umożliwia klientom transformację i modernizację w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

 

HPE dąży do osiągnięcia neutralności węglowej

W 2022 roku firma HPE podjęła ambitną decyzję o przyspieszeniu planowanego terminu osiągnięcia zerowej emisji netto. Ze względu na pilny charakter działań dotyczących kryzysu klimatycznego, cel ten przesunięto o 10 lat – na rok 2040. Ten cel i poszczególne działania przyczyniające się do jego osiągnięcia są zgodne z nauką o klimacie, dzięki czemu HPE jest jedną z zaledwie dwóch globalnych firm technologicznych, które deklarują osiągnięcie neutralności emisyjnej do roku 2040, w koordynacji z Science-based Target Initiative.

 

„Zrównoważony rozwój jest nierozerwalnie związany z każdym obszarem naszej działalności” – podkreślił Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE. „W HPE uważamy, że mamy nie tylko możliwość, lecz również obowiązek pomagać klientom w modernizowaniu rozwiązań bazujących na danych zgodnie z zasadami dostępności, odpowiedzialności, inkluzywności i zrównoważonego rozwoju. Wchodzimy w długofalowe, partnerskie relacje z naszymi klientami, aby pomóc im w osiągnięciu ich celów zrównoważonego rozwoju w IT, co jest głównym powodem, dla którego wybierają właśnie HPE”.

 

Podróż HPE w stronę zeroemisyjności zaczyna się od zmniejszenia tych rodzajów emisji, nad którymi firma ma kontrolę – przede wszystkim poprzez redukcję zużycia energii i przejście na czystą energię. W ciągu zaledwie dwóch lat emisje operacyjne HPE (tzw. zakres 1 i 2) zmniejszyły się o 21 proc. w stosunku do poziomu bazowego z 2020 roku, a cel wynoszący 70 proc. został wyznaczony do osiągnięcia na 2030 r. Trzy lata przed terminem osiągnięto cel planowany pierwotnie na 2025 r., polegający na pozyskiwaniu 50 proc. energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Emisje z tzw. „zakresu 3”, a więc pozostające poza bezpośrednią kontrolą HPE, mogą w największym stopniu przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego nie tylko samej firmy, ale także całej branży IT. W roku finansowym 2022 zredukowane zostało tempo wzrostu emisji wynikające z ożywienia post-pandemicznego w 2021 r. Ogólne emisje HPE z zakresu 3 pozostały na stałym poziomie rok do roku pomimo wzrostu przychodów netto o 2,6 proc. (5,1 proc. licząc po stałym kursie wymiany). Celem HPE pozostaje zapewnienie, aby wzrost firmy nie przekładał się na większą emisję. Te działania są dla HPE tak ważne, że przekształcona została oferta i model biznesowy w celu zmniejszenia wpływu na środowisko generowanego przez rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania IT wśród klientów firmy.

 

Rozwiązania HPE w modelu as-a-service wspierają zrównoważoną transformację

HPE nieustannie poszukuje nowatorskich rozwiązań, szczególnie w celu ułatwienia użytkownikom osiągania zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania te to m.in. nowe narzędzia dla klientów pomagające dokonywać transformacji i modernizacji ich działalności przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego wytwarzanego przez ich zasoby IT, takie jak zapowiedziany niedawno pulpit do zarządzania zrównoważonym rozwojem w platformie HPE GreenLake i kompleksowy pakiet usług ekologicznych. Firma HPE często jest nagradzana i wyróżniana za swoje innowacje w tym zakresie. Na przykład w czerwcu 2022 r. 96 systemów HPE znalazło się na liście najbardziej energooszczędnych superkomputerów na świecie („Green 500”) – w tym, na miejscu pierwszym, superkomputer Frontier.

Przejście na model gospodarki obiegu zamkniętego to kolejny skuteczny sposób na zmniejszenie śladu węglowego. HPE Financial Services (HPEFS) świadczy usługi związane z upcyklingiem aktywów IT, co pozwala na odblokowanie ich wartości finansowej, a tym samym pomaga użytkownikom w przeprowadzaniu transformacji cyfrowej w sposób zrównoważony. W ubiegłym roku ośrodki HPE Technology Renewal Centers, zajmujące się odnawianiem sprzętu, przetworzyły około 3,6 miliona urządzeń IT, z których 82 proc. zyskało „drugie życie” i zostało ponownie wykorzystane. W ciągu ostatnich trzech lat ponad 3,1 miliona komputerów osobistych, 2,4 miliona serwerów i zasobów obliczeniowych oraz blisko 800 000 pamięci masowych zostało przywróconych do aktywnego użytkowania dzięki różnym programom HPEFS.

W roku finansowym 2022 około 1,3 miliarda dolarów przychodów netto firmy HPE pochodziło z zaangażowania klientów HPE w zrównoważony rozwój. Oznacza to wzrost o ponad 400 proc. w stosunku do 2018 roku.

 

Innowacje dzięki różnorodności, równemu traktowaniu i integracji

HPE nie przestaje promować zasad różnorodności, równości i integracji (DEI) zarówno wśród swoich pracowników, jak i poza firmą. W 2022 roku 50 proc. członków zarządu HPE stanowiły osoby należące do co najmniej jednej grupy mniejszościowej. Ponadto, osiągnięty został cel polegający na zwiększeniu reprezentacji osób o różnym pochodzeniu etnicznym o jeden punkt procentowy rok do roku. HPE osiągnęło również drugi rok z rzędu swój cel, polegający na zwiększeniu obecności kobiet na stanowiskach kierowniczych (na poziomie dyrektora i powyżej) o co najmniej jeden punkt procentowy.

HPE dba o to, aby zasady DEI przekładały się na to, jak działa firma i jaki ma wpływ na społeczność. HPE i HPE Foundation wspierają liderów startupów technologicznych założonych przez osoby z grup niedoreprezentowanych, opracowujących rozwiązania przeciwdziałające zmianom klimatycznym, poprawiających opiekę zdrowotną i wzmacniających prawa człowieka za pośrednictwem programu HPE Accelerating Impact (skierowanego do pracowników) oraz nowej inicjatywy HPE GreenLake for Startups. Dzięki partnerstwu z University of Washington podejmowana jest praca nad zapewnieniem małym i średnim firmom z różnych społeczności dostępu do technologii i szkoleń technicznych potrzebnych do rozwoju i skalowania ich działalności.

Zagrożeń dla bezpieczeństwa cybernetycznego jest coraz więcej, lecz liczba specjalistów w tym zakresie pozostaje zbyt mała. Działając proaktywnie, HPE pracuje nad tym problemem, zapewniając możliwości szkolenia i zatrudnienia kandydatom, którzy w przeszłości mogli mieć problem ze znalezieniem zatrudnienia. W 2022 roku uruchomiony został program Cybersecurity Career Reboot poszukujący kandydatów, którzy do tej pory mogli być pomijani w branży IT ze względu na brak doświadczenia wymaganego na stanowiskach szczebla podstawowego i którzy nie mają wyższego wykształcenia. Program ten wprowadza na rynek pracy zupełnie nową i zróżnicowaną grupę pracowników. Podczas intensywnego, sześciomiesięcznego programu szkoleniowego uczestnicy uczą się podstaw cyberbezpieczeństwa, w tym czasie otrzymując od HPE wynagrodzenie. Trafiają do różnych komórek w firmie zajmujących się cyberbezpieczeństwem i podejmują pracę w projektach pod opieką mentorów będących jednocześnie pracownikami HPE.

 

HPE określa swoje działanie przez pryzmat najwyższych standardów etycznych

HPE chce zwyciężać na rynku w sposób etyczny. Oznacza to m.in. bycie godnym zaufania dostawcą i partnerem. W HPE prowadzone są programy monitoringu praw człowieka, którymi w ostatnim roku podatkowym objęto 235 533 pracowników w łańcuchu dostaw.

Zaangażowanie HPE w etyczne prowadzenie biznesu zostało docenione na całym świecie w rankingach i poprzez nagrody otrzymane od szeregu renomowanych organizacji, w tym:

  • Dow Jones Sustainability Index (DJSI) – 2 miejsce w branży;
  • Wyróżnienie EcoVadis Platinum (HPE wśród 1 proc. najwyżej ocenionych);
  • Obecność na liście najbardziej etycznych firm świata prowadzonej przez Ethisphere – już piąty rok z rzędu;
  • JUST100 – nr 1 w branży, nr 7 w ogólnym zestawieniu;
  • MSCI – wynik AAA, 96. percentyl.

 

IBM Business Partner Summit 2023: “WatsonX jest platformą, w której IBM integruje całość narzędzi i wszystkie środowiska niezbędne do przygotowywania nowych modeli AI” – podkreślił Marcin Gajdziński, szef IBM w Polsce

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE