Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

HPE GreenLake Day “Widzimy, że Polska podąża za zmianami (…) Polskie firmy mogą być mądrzejsze i wybierać rozwiązania hybrydowe” – podkreśla Wojciech Stramski, prezes zarządu Beyond.pl

Tegoroczne wydarzenie HPE GreenLake Day skupiało się na kluczowych dla Hewlett-Packard Enterprise (HPE) elementach współczesnych technologii informatycznych – od popularnej ostatnio tematyki AI, aż do różnych form chmury dla firm, w tym rozwiązań multicloud. Między innymi o tym trendzie rozmawialiśmy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu poznańskiej firmy Beyond.pl. 

HPE zebrało swoich partnerów na HPE GreenLake Day wokół kilku najważniejszych technologicznych tematów 2023 roku. Chociaż to sztuczna inteligencja była, w powoli kończącym się roku, najczęściej omawianym trendem technologicznym, nie można zapomnieć, że obok tego widowiskowego trendu funkcjonuje inny, rzadziej trafiający do mainstreamowych mediów, za to bardzo istotny dla biznesu: postępująca migracja do chmury.

Polskie przedsiębiorstwa są w tym procesie na znacznie wcześniejszym etapie niż firmy z Zachodniej Europy. Jednocześnie mają unikalną możliwość przeskoczenia pewnych etapów przechodzenia do chmury, co podkreśla Wojciech Stramski, Prezes Zarządu Beyond.pl:

 

“Widzimy, że Polska podąża za zmianami, które rozpoczęły się historycznie. Próbujemy nadgonić zaległości w zakresie adaptacji chmury (…) to powoduje, że niekoniecznie musimy popełniać te same błędy, które popełniły zachodnie firmy. Tam wiele firm powraca z wybranych rozwiązań i dochodzą do wniosku, że jedno rozwiązanie nie zaadresuje wszystkich problemów. Polskie firmy mogą być mądrzejsze o te doświadczenia i wybierają rozwiązania hybrydowe” – wyjaśnia Wojciech Stramski.

 

Warto zwrócić uwagę, że Prezes poznańskiego operatora centrów danych, mówiąc o Beyond.pl podkreślił znaczenie jakości personelu zarządzanej przez niego firmy.

 

Wśród wystąpień i paneli, które miały miejsce podczas tegorocznej, warszawskiej edycji HPE GreenLake Day, wiele uwagi poświęcono nie tylko obszarowi chmury, co wydaje się być najbardziej naturalną tematyką dla tego wydarzenia, ale także sztucznej inteligencji, która jest dziś czołowym trendem technologicznym. To właśnie AI poświęcono znaczną część panelu, w którym, obok Macieja Kalisiaka wzięli udział Michał Dżoga (Intel) i Marcin Madey (Suse). Poniżej komentarz Michała Dżoga, Contry Managera Intel Polska:

“Prawo Moore’a ma się bardzo dobrze” – zapewnił podczas HPE GreenLake Day 2023 Michał Dżoga, Country Manager Intel Polska

 

Zapraszamy też do komentarza Macieja Kalisiaka, Compute and Data Services Sales Manager w Hewlett Packard Enterprise:

HPE GreenLake Day “Świat IT jest hybrydowy” – podkreśla Maciej Kalisiak, Compute and Data Services Sales Manager w Hewlett Packard Enterprise

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE