Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Elon Musk został współwłaścicielem Twittera.

Szef Tesli, kontrowersyjny miliarder, Elon Musk, ujawnił, że nabył 9,2% udziałów w Twitter Inc. Akcje o wartości prawie 3 miliardów dolarów, czynią Muska największym udziałowcem indywidualnym.

Relacja Muska z Twitterem jest nieco zaskakująca. Z jednej strony miliarder jest bardzo aktywnym użytkownikiem, codziennie właściwie publikującym nowe wpisy, z drugiej kwestionuje wolność słowa na platformie. Poza tym, całkiem niedawno, Musk (na twitterze właśnie) twierdził iż myśli o budowie własnych mediów społecznościowych. Teraz natomiast Musk staje się udziałowcem Twittera. Ruch miliardera został ujawniony w zgłoszeniu regulacyjnym.

Musk nie byłby sobą, gdyby informacji o tym nie uzupełnił jakąś formą głosowania wśród śledzących jego profil na Twitterze. Teraz zapytał w ankiecie, czy chcą przycisku edycji, długo oczekiwanej funkcji, nad którą pracowała platforma mediów społecznościowych – edycji postów. W niecałe trzy godziny od rozpoczęcia ankiety głosowało ponad 1,2 miliona użytkowników, z czego ponad 75% poparło pomysł edycji.

Musk ma ponad 80 milionów obserwujących i jest jedną z barwniejszych, ale i bardziej aktywnych postaci wielkiego biznesu na Twitterze. Ostatnio jednak był nieco krytyczny wobec platformy mediów społecznościowych i jej polityki, uruchamiając nawet ankietę, w której pytał użytkowników, czy uważają, że platforma przestrzega zasady wolności słowa, na którą ponad 70% głosowało „nie”.

Musk, według Forbesa, posiada około 300 miliardów dolarów. Miliarder zmniejsza swoje udziały w Tesli od listopada, kiedy powiedział, że zredukuje o 10% swoje udziały w producencie samochodów elektrycznych. Od tego czasu sprzedał już akcje warte 16,4 miliarda dolarów. Zgłoszenie regulacyjne w poniedziałek wykazało, że Musk jest właścicielem 73,5 miliona akcji na Twitterze, które są w posiadaniu Elon Musk Revocable Trust, którego jest jedynym powiernikiem. Efekt widoczny na giełdzie? Akcje Twittera wzrosły w poniedziałek o 27,1% po podaniu informacji.

 

Huawei inwestuje w sektor baterii. Gigant z Shenzhen został udziałowcem Zhongke Haina, firmy produkującej akumulatory sodowo-jonowe.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE