Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dwie czołowe amerykańskie firmy technologiczne kontynuują wycofywanie się z rynku rosyjskiego.

Nie ma co kryć – mimo iż Rosja jest potężna na mapie – nie jest aż tak ważnym rynkiem dla branży IT w ujęciu globalnym. Dlatego cieszy fakt, że czołowe firmy wycofują się z tego rynku, nawet jeśli taka operacja trwa dłuższą chwilę. 

W tym tygodniu zarówno Hewlett Packard Enterprise, jak i Microsoft, zadeklarowały kontynuację procesu wychodzenia z rynku Federacji Rosyjskiej.

HPE na swojej stronie informację podaje w zwięzłym komunikacie: “Po zawieszeniu dostaw i sprzedaży w Rosji i na Białorusi pod koniec lutego HPE uważnie monitoruje sytuację. Kontynuacja działalności w Rosji i na Białorusi nie jest już możliwa i kontynuujemy uporządkowane wycofywanie się z pozostałej działalności w tych krajach. Zobowiązujemy się do przejrzystej komunikacji z członkami naszego zespołu, klientami i partnerami, których to dotyczy, gdy kończymy działalność biznesową w obu krajach.”

Microsoft natomiast poinformował, że dokonuje znacznych cięć w swojej działalności w Rosji, dołączając do szeregu firm, które zmniejszają swoją obecność lub wycofują się z kraju po inwazji na Ukrainę. Firma zapowiedziała jednak, że wypełni swoje dotychczasowe zobowiązania umowne z rosyjskimi klientami, podczas gdy zapowiedziane w marcu zawieszenie nowej sprzedaży pozostaje w mocy.

„W wyniku zmian perspektyw gospodarczych i wpływu na naszą działalność w Rosji podjęliśmy decyzję o znacznym ograniczeniu naszej działalności w Rosji” – powiedział rzecznik Microsoftu – „Ściśle współpracujemy z pracownikami, których to dotyczy, aby zapewnić, że są traktowani z szacunkiem i mają pełne wsparcie w tym trudnym czasie”

Owe ograniczenie, jak podaje Bloomberg, może dotknąć ponad 400 pracowników firmy w Rosji. Decyzja Microsoftu wydaje się oznaczać, że firma redukuje liczbę zatrudnionych w Rosji osób, i będzie dążyła do zachowania już działających usług, przynajmniej aktualnie. W komunikacie firmy nie dostajemy żadnych konkretnych informacji – można więc założyć, że redukcja operacji Microsoftu będą miały ograniczoną skalę.

 

Samsung Memory Summit 2022: Za nami pierwsza w historii gala partnerska dywizji Samsung Memory – Znakomite wystąpienia i prestiżowe nagrody!

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE