Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czy wiesz co robi Twój pracownik na telefonie? Współczesne telefony służbowe to mobilne centra danych, cześć pracodawców ma uzasadnione obawy, co do ich bezpieczeństwa.

Współczesne telefony służbowe to mobilne centra danych – obsługujące firmową pocztę elektroniczną, przechowujące setki kluczowych dla przedsiębiorstwa dokumentów i danych oraz udostepniające aplikacje, niezbędne do codziennej pracy. Cześć pracodawców ma w związku z tym uzasadnione obawy, co do bezpieczeństwa przechowywanych na takich telefonach danych.

 

Jak podkreśla Łukasz Jamroży, ekspert w zakresie rozwiązań Mobile Device Management (MDM) od Hexnode, istnieją sposoby, dzięki którym służbowe smartfony mogą być otoczone skuteczną i zautomatyzowaną ochroną.

 

System Mobile Device Managment to kompletne systemy bezpieczeństwa dla firmowych tabletów i smartfonów. Chronią przed zagrożeniami szyfrującymi, a także przed próbami kradzieży danych przez pracowników. Dodatkowo umożliwiają monitorowanie pracowników oraz automatyzację działania urządzeń w konkretnych lokalizacjach – wszystko po to, by podnieść wydajność pracy i zapewnić firmie skuteczną ochronę –  wskazuje Łukasz Jamroży, product manager Hexnode.

 

MDM to rozwiązania służące do zarządzania firmowymi urządzeniami mobilnymi. Pozwalają one m.in. blokować konkretne urządzenia, jeżeli zostaną one skradzione, usuwać z nich zdalnie dane. Wystarczy, że pracownik poinformuje administratora, że zgubił telefon, a ten z poziomu konsoli zarządzającej zablokuje dostęp do utraconego urządzenia. Rozwiązania takie jak Hexnode MDM pozwalają dodatkowo na tworzenie polityk bezpieczeństwa, które inicjują pewne działania po wejściu pracownika w konkretny obszar geograficzny (tzw. geofencing). Dzięki temu możliwe jest m.in. automatycznie przełączanie się na korzystanie przez telefon z fimowej sieci wi-fi czy też blokowanie możliwości otwierania konkretnych dokumentów poza obszarem firmy.

 

To co istotne zarówno dla właściciela firmy jak i pracownika, to fakt, że działanie konkretnych reguł można ustalać nie tylko w obrębie określonych lokalizacji, ale również w określonych godzinach.

 

Rozwiązania Mobile Device Management zapewniają:

  • Możliwość lokalizacji oraz blokowania skradzionego telefonu,
  • Automatyzację działania urządzenia mobilnego w zależności od konkretnej lokalizacji
  • Ochronę firmowych danych,
  • Monitoring czasu i sposobu pracy pracowników.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewwejscie-5g-mozemy-porownac-do-zmiany-jaka-zaszla-wraz-ze-startem-pierwszych-sieci-komorkowych-mowi-piotr-kuriata-dyrektor-ds-rozwoju-biznesu-i-regulacji-sieci-play-w-programie-liderzy-bran/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE