Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czy AMD ogłosi na Computex przełomową technologię Smart Access Storage?

Pod koniec maja na Tajwanie odbędą się targi Computex 2022. Pojawiają się więc liczne doniesienia na temat rzekomych premier. Jedną z nich jest AMD Smart Access Storage. 

Technologia NVMe wraz z nowych interfejsem PCIe 5.0 potencjalnie oznacza rewelacyjne transfery dla nośników SSD, ale oprogramowanie pozostaje w tyle, co może utrudnić wykorzystanie tego potencjału. Microsoft zamierza poprawić sytuację, wypuszczając DirectStorage API dla Windows.Wygląda jednak na to, że AMD opracowuje również podobną technologię, która mogłaby zostać najpierw uruchomiona na platformach mobilnych.

Jak podaje serwis Videocardz, rozwiązanie nazwane „Smart Access Storage” (SAS), po raz pierwszy pojawi się w nadchodzącej ofercie laptopów Voyager Corsair, która powinna zostać zaprezentowana na tegorocznych targach Computex w czerwcu. Informacje na temat laptopów Voyager wyciekły kilka miesięcy temu i obejmują procesory Ryzen 9 6900HX w połączeniu z kartą dGPU Radeon RX 6800M.

Ponadto, CEO AMD, Lisa Su, ma wystąpienie na Computex, które opisano jako zawierające szczegóły dotyczące „innowacji dla nowej generacji komputerów mobilnych i stacjonarnych”. Możliwe, że chodzić będzie o SAS właśnie.

AMD już potwierdziło, że procesory Zen 4 „Raphael”, które zostaną wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2022 r. Mają one obsługiwać magistralę PCIe 5.0, a jeśli SAS wykorzystuje pamięć VRAM GPU w podobny sposób, jak działa DirectStorage, nowa platforma AM5 w połączeniu z nadchodzącymi procesorami graficznymi Navi 3x RDNA3 powinna również umożliwić użytkownikom komputerów stacjonarnych na skorzystanie z tej technologii.

 

Fujitsu stworzyło najszybszy na świecie symulator kwantowy.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE