Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czołowi pracownicy wytwórców półprzewodników przechodzą do Intela.

Intel nie ukrywa ambicji w obszarze produkcji półprzewodników. By jednak osiągnąć cel stania się także czołowym producentem kontraktowym, będzie potrzebował nie tylko nowych zakładów, ale i kadry. Obydwie składowe zdają się już być w budowie.

Serwis The Register poinformował, że Intel zatrudnił dwoje nowych pracowników: Suk Lee i Michaela Changa do Intel Foundry Services. Obydwaj to to weterani z dyrektorskich stanowisk w… TSMC. Suk Lee przejmie obowiązki wiceprezesa ds. ekosystemowego biura technologicznego Intela, a Michael Chang zastąpi wiceprezesa ds. obsługi klientów. Lee spędził trzynaście lat w TSMC, pełniąc funkcję wiceprezesa sektora zarządzania infrastrukturą projektową TSMC. Natomiast Chang był dyrektorem zaawansowanych rozwiązań technologicznych firmy. Oboje opuścili swoje warunki w czerwcu 2022 roku. Razem mają prawie cztery i pół dekady z poprzednią firmą.

Nie jest to pierwszy raz gdy ważne postaci z branży produkcji półprzewodników przechodzą od wytwórcy kontraktowego do Intela. Na początku tego roku szeregi “niebieskich” wzmocnił Hong Hao, który wcześniej był starszym wiceprezesem i szefem północnoamerykańskiej sekcji zakładów półprzewodnikowych Samsunga. W tym samym czasie Margaret Han, która pracowała przez ponad dwie dekady w TSMC, została zatrudniona w firmie Intel jako starszy dyrektor ds. globalnego zaopatrzenia w produkcję zewnętrzną i zarządzania dostawcami w firmie Foundry Services.

Trzeba jednak pamiętać, że Intel jest jeszcze na początku swojej drogi w roli wytwórcy kontraktowego. Intel Foundry Services odnotował tylko 283 miliony przychodów w pierwszym kwartale, podczas gdy rywale TSMC i Samsung uzyskali, odpowiednio, 17,5 miliarda i 5,3 miliarda dolarów w tym samym okresie.

 

“Współprace zawarte w latach 90-tych, trwają do dziś” Marek Głazowski podsumuje 30-lecie IFS w Polsce.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE