Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CEO Hewlett Packard Enterprise Antonio Neri udzielił wywiadu, w którym twierdzi, że widzi koniec kryzysu chipowego.

Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny firmy Hewlett Packard Enterprise, udzielił wywiadu stacji CNBC, w którym twierdzi, że chociaż czas niedoborów sprzętowych jest dla branży trudny, to już widać koniec tego nieprzyjaznego zjawiska. 

 

W skupionej głównie na wynikach finansowych rozmowie z Karen Tso z CNBC, Neri przyznał, że chociaż kryzys chipowy stanowi wyzwanie to powinien ustępować “po lecie 2022 roku”. Był to wypowiedź, która padła w odpowiedzi na pytanie, czy pandemia koronawirusa może prowadzić do dalszych problemów z niedoborem chipów. Prezes HPE słusznie zauważył, że w ostatnim czasie widać potężne wzmożenie nakładów na wzmocnienie możliwości produkcyjnych przez firmy tworzące chipy. Nie jest tajemnicą, że inwestycje w tym zakresie planują tacy giganci jak TSMC, Intel i Samsung, ale też firmy mniej kojarzone z przemysłem półprzewodnikowym. Przykładem może być chociażby niemiecki Bosch.

 

 

Nowe fabryki nie będą jednak gotowe przez kilka lat. Większość z nich będzie też przystosowana do produkcji najnowocześniejszych chipów, wytwarzanych w zaawansowanych procesach produkcyjnych. Aktualna sytuacja rynkowa jest jednak taka, że to właśnie podaż zaawansowanych układów jest lepsza niż przeróżnych chipów wykonanych w starszych technologiach, ale będących kluczowymi dla powstawania nowych, zaawansowanych produktów.  Mówiąc prościej; z perspektywy producenta OEM łatwiej o nowoczesny, zaawansowany CPU, niż np. o regulatory napięć czy układy dźwiękowe, a więc chipy znacznie mniej zaawansowane technologicznie. Niemniej ich brak blokuje produkcję.

 

Prezes HPE dodał, że firma ulepsza sposób, w jaki tworzy produkty, w tym jak następuje zastępowanie określonych komponentów. Antonio Neri powiedział też, że, tak samo jak wiele innych firm, HPE ma długoterminowe umowy z dostawcami chipów, aby mieć pewność, że otrzyma chipy, których potrzebuje do produkcji swoich rozwiązań. Połączenie długoterminowego planowania z elastycznością w doborze komponentów, to z pewnością trudna ścieżka.

 

 

Amazon Web Services udostępnia Local Zone w Polsce. Łącznie AWS ogłosił ponad 30 nowych stref, są to pierwsze strefy lokalne powstałe poza terytorium USA.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE