Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Akcje południowokoreańskiej Doosan Robotics wzrosły w debiucie giełdowym o 127%

Akcje południowokoreańskiej spółki Doosan Robotics, której roboty potrafią przyrządzać kawę i nalewać piwo, wzrosły ponad dwukrotnie w porównaniu z ceną, jaką wynosiły w pierwszej ofercie publicznej (IPO) podczas czwartkowego debiutu na rynku w Seulu mimo stłumionego popytu na akcje robotów. 

Doosan jest wiodącym producentem tzw. robotów współpracujących, które pracują ramię w ramię z człowiekiem i są coraz częściej wykorzystywane do zadań w kawiarniach i barach. Mocny debiut giełdowy Doosana jest ostatnio rzadkim, jasnym punktem dla debiutantów IPO na całym świecie, gdzie wiele z nich zostało natychmiast sprzedanych lub z trudem utrzymało się powyżej ceny emisyjnej w ciągu pierwszych kilku dni.

Reuters poinformował, że spółka zebrała 421,2 miliarda wonów (317 milionów dolarów) podczas największej oferty publicznej w Korei Południowej w tym roku, wyceniając akcje na 26 000 wonów za sztukę, co stanowi najwyższy przedział cenowy wskazywany inwestorom.

Akcje Doosan Robotics zostały otwarte po cenie 59 100 wonów za sztukę, co stanowiło wzrost o 127% w stosunku do ceny w ofercie publicznej, i wzrosły aż do 67 600 wonów na początku handlu, po czym odłożyły część zysków.

Szerszy rynek (.KS11) wzrósł o 0,6%. Stłumiony popyt na akcje spółek z branży robotyki doprowadził od początku roku do wzrostu akcji mniejszego rywala Rainbow Robotics o 322%.

W 2022 r. przychody Doosan Robotics były równomiernie rozłożone, przy czym Ameryka Północna, Europa i Korea Południowa odpowiadały za około 30% sprzedaży każdy.

Związkek Cyfrowa Polska apeluje o odpowiedzialne unijne regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE