Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Acer padł ofiarą cyberataku, wyciekło 160 GB danych [aktualizacja]

Acer został zaatakowany przez hakera, który twierdzi, że wykradł poufne dane producenta komputerów, w tym pliki dotyczące produktów firmy.

Sprawca sprzedaje teraz dostęp do skradzionych plików na forum odwiedzanym przez hakerów. “Wyciek zawiera łącznie 160GB 655 katalogów, oraz 2,869 plików” – napisał w poście napastnik.

Rzekomo skradzione dane obejmują poufne prezentacje, dokumentację modeli produktów oraz dane o systemie BIOS stosowanym w komputerach Acer. Na forum haker zamieścił również próbki niektórych skradzionych plików.

“Szczerze mówiąc jest tak dużo s***, że zajmie mi dni, aby przejść przez listę tego, co zostało naruszone lol” – dodał haker, który prosi zainteresowanych użytkowników o zapłatę w kryptowalucie.

Acer potwierdza, że doznał naruszenia. “Niedawno wykryliśmy incydent nieautoryzowanego dostępu do jednego z naszych serwerów dokumentów dla techników naprawczych. Chociaż nasze dochodzenie jest w toku, obecnie nic nie wskazuje na to, że na tym serwerze przechowywane były jakiekolwiek dane konsumentów” – informuje firma w oświadczeniu dla PCMag.

Acer ucierpiał w co najmniej dwóch innych incydentach hakerskich w 2021 roku. W lutym tego roku, grupa ransomware REvil skompromitowała systemy IT producenta komputerów i zażądała okupu w wysokości 50 milionów dolarów. Następnie w październiku hakerzy uderzyli w “system obsługi posprzedażnej” firmy Acer w Indiach.

W rezultacie, najnowszy incydent może podważyć zaufanie do bezpieczeństwa firmy Acer i stanowić kolejne zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy. Haker twierdzi również, że skradzione dane zawierają szczegóły dotyczące infrastruktury zaplecza firmy Acer.

[Aktualizacja]

Firma Acer wydała oświadczenie o wycieku danych z ich serwerów:

“Niedawno wykryliśmy incydent nieautoryzowanego dostępu do jednego z naszych serwerów dokumentów dla serwisantów. Chociaż nasze dochodzenie jest w toku, obecnie nic nie wskazuje na to, że na tym serwerze przechowywane były jakiekolwiek dane konsumentów.”

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE