Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

ITMAGINATION polski software house, ma prawie 100 mln przychodów, czym potwierdza że należy do najbardziej dynamicznych uczestników rynku usług IT.

W 2018 roku polska firma ITMAGINATION wypracowała 92 mln złotych przychodów, o niemal jedną piątą więcej niż rok wczesniej. Połowa biznesu firmy to projekty realizowane z klientami z zagranicy. Jak szacuje Daniel Arak, jeden z założycieli i Członek Zarządu ITMAGINATION, w tym roku udział ten może wzrosnąć nawet do 70 proc. W 2018 roku minęło 10 lat od założenia polskiego software house ITMAGINATION. Firma zakończyła rok z zyskiem netto z działalności kontynuowanej na poziomie niemal 4,9 mln złotych. Przychody 4 spółek działających pod szyldem ITMAGINATION wyniosły w 2018 roku łącznie 92 mln złotych. W ujęciu rocznym przychody firmy urosły o prawie 20 proc.

 

– Po dekadzie na rynku mogę powiedzieć, że jesteśmy stabilnym, dojrzałym biznesem. Fakt, że generujemy gotówkę jest najlepszym tego dowodem. 2018 rok był dla nas biznesowo bardzo dobry. Zawdzięczamy to skutecznej akwizycji nowych projektów i rozwojowi biznesu z już istniejącymi klientami. Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju poprzez współpracę z klientami zagranicznymi. W ostatnich 2 latach przychody z projektów realizowanych poza Polska stanowiły ok. 50 proc. W tym roku spodziewamy się, że udział projektów dla klientów zagranicznych wyniesie ok. 70 proc. Jesteśmy skoncentrowani na tym obszarze – podkreśla Daniel Arak, jeden z założycieli i Członek Zarządu ITMAGINATION.

 

Wypracowany przez firmę zysk zostanie przeznaczony na dalszy rozwój działalności międzynarodowej. W Polsce ITMAGINATION ma za sobą realizację wielu złożonych projektów dla największych graczy z sektora bankowego oraz e-commerce – rozumianym jako handel online i tradycyjny. Programiści ITMAGINATION pracują też dla firm z całego świata, od Australii, przez Azję i Europę do Ameryki Północnej. Jak podkreśla Daniel Arak, pod względem geograficznym ITMAGINATION szczególnie interesują Stany Zjednoczone. To tam rozwijają się najbardziej innowacyjne fintechy i tam rodzą się cyfrowe rewolucje dla takich branż, jak np. motoryzacja.

 

– Mamy ogromne szczęście, bo nasz zespół realizuje projekty dla najbardziej ekscytujących firm międzynarodowych – w tym jednorożców rozwijających innowacyjne usługi i zmieniające rynki na których działają – podkreśla Daniel Arak, jeden z założycieli i Członek Zarządu ITMAGINATION. – Klienci doceniają nasze kompetencje i doświadczenie, m.in. w dużych projektach outsourcingowych. Coraz cześciej pracujemy z nimi w modelu Innovation as a Service – wypracowując wspólnie nowe modele biznesowe i ścieżki rozwoju, wykorzystując najnowsze technologie, które bazują na Big Data, Data Analytics i prognozowaniu behawioralnym.

 

Rozwój zagranicznych projektów firmy, podobnie jak konkurencyjnych polskich software houses, wspiera zapotrzebowanie na wysokiej jakości, optymalne pod kątem ceny usługi off i nearshoringu ze strony zagranicznych podmiotów. Polska jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla firm poszukujących wysokiej jakości programistów. W 2016 roku Hackerrank uznał Polskę za 3 najlepszy rynek jeśli chodzi o jakość deweloperów (po Chinach i Rosji).

 

ITMAGINATION to polski software house, należący do najbardziej dynamicznych uczestników rynku usług IT. Firma specjalizuje się w tworzeniu dedykowanego oprogramowania i systemów analizy danych Business Intelligence oraz outsourcingu. Świadczy usługi informatyczne dla międzynarodowych firm, banków oraz instytucji sektora finansowego, handlowego, budowlanego, energetycznego i technologicznego.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE