Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wspólne przyspieszenie transformacji ekologicznej i cyfrowej dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ICT, za nami Huawei Connect 2023 w Paryżu

Tegoroczny Connect zorganizowany 15 listopada w Paryżu, był wydarzeniem skupionym na innowacjach w branży ICT, wprowadzanych stale przez Huawei. Chiński producent zbudował przez całe lata rozwoju swoisty wizerunek firmy rozwijającej kolejne nowatorskie technologie, pozostając w awangardzie rynku telekomunikacyjnego.

Spotkanie w Paryżu, podobnie jak wcześniejsze Mobile Broadband Forum w Dubaju, pozwala utwierdzić się w przekonaniu, że Huawei konsekwentnie pozostaje w globalnej czołówce rynku ICT.

 

“Europa dokonuje imponujących postępów w dziedzinie transformacji cyfrowej, stając się liderem globalnej zmiany w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości. Od ponad 20 lat jako Huawei współpracujemy z naszymi europejskimi klientami i partnerami. Osiągnęliśmy wielki postęp w łączeniu ludzi, wspieraniu przedsiębiorstw i tworzeniu cyfrowego ekosystemu w Europie. W przyszłości będziemy kontynuować nasze wysiłki na rynku europejskim, koncentrując się głównie na transformacji cyfrowej, lokalnych innowacjach, zrównoważonym rozwoju i cyberbezpieczeństwie” – powiedział, otwierając wydarzenie Ken Hu, Rotacyjny Prezes Huawei.

 

Firma w swojej narracji wyznaczyła cztery główne filary rozwoju transformacji cyfrowej w Europie: kompleksową łączność, inteligentną chmurę, zasadę “bitów zarządzających watami” i otwartą współpracę. Jak wskazują przedstawiciele Huawei, łączność jest kluczowa dla rozwoju niemal każdej części nowoczesnej gospodarki. Rośnie więc znaczenie szybkiego i cechującego się niskimi opóźnieniami transferów danych. Pomijając nawet coraz większe oczekiwania konsumentów (które także stanowią wyzwanie dla infrastruktury sieciowej), sama cyfryzacja przemysłu jest wymagająca pod kątem łączności. Szczególnie dotyczy to środowisk przemysłowych, gdzie wydajne sieci umożliwiają transmisję, analizę i przetwarzanie ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym. Huawei ze swoimi rozwiązaniami ma tu rzeczywiście wiele do zaoferowania.

 

Stawiając na innowacje

Huawei ogłosiło otwarcie Centrum Innowacji w Paryżu. Placówka ma skupiać się na budowaniu innowacji we współpracy z partnerami firmy. Ceremonia ogłoszenia inicjatywy miała miejsce podczas towarzyszącego Huawei Connect 2023 wydarzeniu Huawei Innovation Day 2023, odbywającego się pod hasłem “Innowacje dla MŚP: Odblokowanie przyszłości gospodarczej Europy”. Konferencja skupiała się na tym, jak za pomocą technologii wzmacniać rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Centrum Innowacji ma być inwestycją ponad 2 milionów euro w badania i rozwój m.in. na rzecz omawianego obszaru rynku. Będzie ono częścią istniejącego od 2018 roku OpenLab prowadzonego w Paryżu przez Huawei.

 

“Tylko poprzez współpracę możemy stworzyć zdrowy ekosystem, który przyczyni się do rozwoju europejskiej gospodarki”. Wraz z partnerami z sektora MŚP, firmami HD Rain i Ubudu, Huawei ogłosił otwarcie Centrum Innowacji w Paryżu.” – podkreśliła Vicky Zhang, Wiceprezeska Huawei ds. Komunikacji Korporacyjnej.

 

“Trzydzieści lat temu Huawei również był małą firmą. Dziś z otwieramy nasze własne Centrum Innowacji w stolicy Francji. Niezależnie od tego, czy jesteś dużą firmą, czy MŚP, ta platforma będzie wspierać wszystkich naszych partnerów w procesie rozwoju.” – dodał Kenneth Fredriksen, Starszy Wiceprezes Huawei Europe.

 

Więcej inwestycji w Europie

Chiński gigant telekomunikacyjny nie ukrywa swoich ambicji w zakresie wspomagania Europejskiej gospodarki. Jest to przy tym wysoce przemyślana strategia, wspierająca np. logistykę na linii wschód-zachód, co w naturalny sposób może być korzystne dla chińskiego eksportu.

Firma zadeklarowała, że będzie wspierać budowę terminalu intermodalnego East West Gate (EWG) na Węgrzech. Jest to pierwszy w Europie hub logistyczny wykorzystujący możliwości płynące z technologii 5G. Dobrze znane zalety tego typu łączności, jak niskie opóźnienia i wysoki transfer danych, umożliwiły pełną automatyzację sterowania infrastrukturą logistyczną np. suwnicami kolejowymi. To sprawia, że terminal jest o wiele bezpieczniejszy, zapewnia lepsze warunki pracy i działa o 20% bardziej efektywnie.

 

10GE jako standard w sieciach firmowych

Huawei podczas paryskiego Connect 2023 postawiło na jasny przekaz dotyczący m.in. znaczenia branży ICT dla globalnej gospodarki i tempa jej rozwoju. Firma podkreślała także, że trendy transformacji cyfrowej są nie do zatrzymania. Jak wskazuje Yang Chaobin, Członek Zarządu Huawei i Prezes ds. produktów oraz rozwiązań ICT

 

“Obecnie mamy do czynienia z drugą falą cyfryzacji przemysłu, obejmującą edukację, opiekę zdrowotną i inne obszary. Europa wyróżnia się konkurencyjnością w tych dziedzinach i jest idealnie przygotowana do odkrywania nowych możliwości” – powiedział Yang Chaobin.

 

Huawei  zapowiedziało także, że będzie rozwijać kolejne innowacje w obszarze łączności 5,5G, aby sprostać kluczowym wymaganiom cyfryzacji przemysłu w ciągu najbliższych 5-10 lat. Warto zauważyć, że produkty działające przy wykorzystaniu tych technologii są już dziś obecne, a chiński producent może pochwalić się konkretnymi wdrożeniami tego rodzaju łączności. Część z tych produktów była prezentowana na scenie w Paryżu. Wśród nich znalazły się inteligentne rozwiązania kampusowe 10GE IP + POL, HUAWEI eKit i Future DC.

To zresztą jeden z dostrzegalnych trendów – obecność nowych rozwiązań 10-gigabitowych podczas wydarzenia nie mogła zaskakiwać. Rosnąca szybkość i coraz niższe opóźnienia to poniekąd konieczność w coraz silniej cyfryzującym się, ale i wymagającym błyskawicznych operacji biznesie. Zdaniem przedstawicieli Huawei, minimalizowanie opóźnień do mikrosekund oraz wprowadzenie elastycznego i niezawodnego przechowywania danych dostosowanego do różnych potrzeb, takich jak centra danych, sieci WAN, kampusy i MŚP.

 

„Wspólne przyspieszenie transformacji ekologicznej i cyfrowej” Huawei Connect 2023 czyli rozmowy o ekologii i cyfryzacji komentuje Łukasz Bojar z firmy Senetic

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE