Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

W Windows 11 pojawi się dynamiczna częstotliwość odświeżania ekranu. Pozwoli to na oszczędzanie energii, nie tylko w laptopach.

Jak opisano w Microsoft Blog Post, dynamiczna częstotliwość odświeżania to nowa funkcja dostępna w systemie Windows 11, która umożliwia systemowi operacyjnemu dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania ekranu w celu oszczędzania energii.

Ten rodzaj manipulacji częstotliwością odświeżania różni się nieco od obecnej zmiennej częstotliwości odświeżania, którą mamy w systemie Windows 10. Podczas zadań, które nie wymagają wysokiej częstotliwości ekranu, system Windows 11 automatycznie obniży częstotliwość odświeżania monitora np. ze 120 do 60 Hz, aby oszczędzać energię.

Z drugiej strony, kiedy tylko zaczniemy aktywności, przy których wysoka częstotliwość ma uzasadnienie, np. scrolowanie social media czy granie w gry, Windows automatycznie zwiększy częstotliwość odświeżania z powrotem do maksymalnej wartości obsługiwanej przez wyświetlacz. Ta funkcja będzie oczywiście najbardziej korzystna dla laptopów, ale Microsoft nie mówi o niej jako o czymś dostępnym wyłącznie dla komputerów mobilnych.

Aby obsługiwać nową funkcję dynamicznej częstotliwości odświeżania, będziesz potrzebować monitora o adaptacyjnej częstotliwości odświeżania, niezależnie od tego, czy jest to FreeSync, czy G-Sync, i musi on obsługiwać co najmniej 120 Hz lub więcej. Ponadto Twoja karta graficzna będzie musiała obsługiwać nowy standard WDDM 3.0. Jest to nowa aktualizacja dostępna wyłącznie dla systemu Windows 11, która dodaje kilka funkcji, takich jak lepsza obsługa graficzna aplikacji dla systemu Linux oraz możliwość jednoczesnego przypisywania różnych aplikacji do różnych procesorów graficznych. W tej chwili nie jest jasne, które procesory graficzne obsługują WDDM 3.0.

Microsoft zauważył również, że dynamiczna częstotliwość odświeżania będzie musiała być funkcją obsługiwaną przez aplikację, aby działała. Jeśli więc uruchomisz aplikację, która nie obsługuje tej funkcji, dynamiczna częstotliwość odświeżania wyłączy się. Na razie jedyną aplikacją obsługującą DRR jest Microsoft Office.

Haracz, a nie opłata! Podkreślają eksperci o projekcie rozszerzenia opłaty reprograficznej, realizacja projektu oznaczałoby wyłącznie podwyżkę cen wszelkiego sprzętu elektronicznego!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE