Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

W Citylink Wrocław powstanie nowoczesne technologiczne centrum badań i rozwoju dla międzynarodowego giganta z branży teleinformatycznej

CL Property, polski deweloper specjalizujący się w nowoczesnych i wielofunkcyjnych powierzchniach przemysłowo-logistycznych, wmurował kamień węgielny pod budowę obiektu Build-To-Suit (BTS) Citylink Wrocław. Finansowania, w wysokości 13,5 mln euro pod nową inwestycję udzielił mBank. Firma dostarczy nowoczesne technologiczne centrum badań i rozwoju, o powierzchni ponad 13 300 mkw., dla międzynarodowego giganta z branży teleinformatycznej. Generalnym wykonawcą obiektu jest Pekabex – oddanie inwestycji do użytkowania ma nastąpić w drugiej połowie 2024 roku.

Polska gospodarka wkrótce zyska nowy impuls do rozwoju dzięki inwestycji Citylink, realizowanej dla międzynarodowego giganta w branży technologii informacyjnych. Budynek ma pełnić funkcję kluczowego centrum badań i rozwoju w światowej strukturze najemcy, a jego główną kompetencją będzie rozwój i testowanie technologii telekomunikacyjnych (ICT). Inwestycja wzmocni istniejący już hub technologiczny najemcy. Obiekt o powierzchni ponad 13 300 mkw. zostanie przeznaczony wyłącznie dla jednego odbiorcy, mieszcząc w sobie cześć laboratoryjno-badawczą, a także biura i pomieszczenia technologiczne.

 

„Strategia naszej firmy opiera na zaangażowaniu w inwestycje Build-To-Suit, które pozwalają nam rozwijać się, poszukując nowatorskich i optymalnych rozwiązań. Ten unikatowy w skali krajowej projekt jest wyjątkową okazją, którą z dumą przyjmujemy. To nie tylko budowa kolejnego budynku, to inwestycja w przyszłość, innowacyjność i rozwój Polski oraz Wrocławia jako miejsca przyciągającego nowoczesne technologie oraz najlepsze umysły branży IT. Cieszymy się, że naszym partnerem finansowym w tej inwestycji jest mBank, znany ze swojej innowacyjności.” – komentuje Michał Gonicki, Leasing and Asset Manager w CL Property.

 

Działalność badawczo-rozwojowa najemcy będzie obejmować między innymi optymalizację produktów pod kątem mniejszego zużycia zasobów sieciowych, co pozwoli operatorom telefonii komórkowych obniżyć koszty utrzymania sieci, a zarazem zredukować pobór energii przez urządzenia użytkowników (telefony komórkowe, smartfony i inne).

 

„Banki doceniają potencjał rynku powierzchni przemysłowych, a zwłaszcza obiektów skoncentrowanych wokół branży technologicznej. Nasz projekt we Wrocławiu cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony instytucji finansowych, które wysoko oceniły jakość najemcy, długoletnią umowę najmu oraz inne elementy transakcji stanowiące o dużym komforcie projektu. Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie z mBank możemy współpracować przy projekcie strategicznym dla rozwoju nowoczesnych technologii w Europie.” – mówi Daniel Pałasz, Chief Financing Officer w CL Property. “Istotnym aspektem zarówno dla nas, jak i dla banku finansującego, jest szeroki zakres zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań przewidzianych w naszej inwestycji.”

 

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w Citylink Wrocław

Budynek zostanie poddany certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper przygotuje dach budynku pod instalację fotowoltaiczną, a obiekt zostanie wyposażony w nowoczesną pompę ciepła, zasilaną ciepłem odpadowym z serwerów, co przyczyni się do wyeliminowania konieczności korzystania z paliw kopalnych (gazu) i ograniczenia śladu węglowego budynku.

Dodatkowo zostaną zastosowane rozwiązania umożliwiające oszczędzanie energii, takie jak oświetlenie LED sterowane za pomocą czujników obecności czy krany z perlatorami w celu zmniejszenia zużycia wody. Przewiduje się także system odzyskiwania deszczówki. Ponadto, pracownicy obiektu będą mieli dostęp do miejsc do ładowania samochodów elektrycznych oraz infrastruktury dla rowerzystów.

 

„Doceniamy doświadczenie oraz wysoki profesjonalizm zespołu Citylink i cieszymy się, że finansując tę inwestycję możemy wspierać ich rozwój na rynku powierzchni przemysłowo-logistycznych. Inwestycja we Wrocławiu łączy w sobie bardzo dobrą, miejską lokalizację oraz najwyższe standardy ESG, które zostaną potwierdzone certyfikatem BREEAM, co wpisuje się w naszą strategię finansowania projektów o zielonym charakterze.” – mówi Michał Konkol, Project Manager w Departamencie Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBank S.A.

 

Citylink Wrocław zlokalizowany w polskiej Dolinie Krzemowej

Wrocław to miasto napędzane innowacjami, z drugą co do wielkości liczbą ośrodków badawczo-rozwojowych i centrów IT wśród miast regionalnych w Polsce. Budynek powstanie w doskonałej lokalizacji w pobliżu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, z bezpośrednim dostępem do autostrady A8 i obwodnicy Wrocławia. Port lotniczy Wrocław oddalony jest o 7 km, a do autostrady A4 jest jedynie 10 km. Usytuowanie obiektu zapewnia również bezpośredni dostęp do transportu publicznego (autobusy, tramwaje i pociąg).

 

„Przez ostatni rok bardzo intensywnie pracowaliśmy nad całkowitą zmianą planowanego dotychczas modelu, tak aby przystosować obiekt do specjalistycznych wymagań najemcy. Dlatego cieszymy się z prowadzonych prac budowlanych w ramach inwestycji Citylink Wrocław. Tworzymy wyjątkowy projekt, który wzmocni pozycję Wrocławia jako miasta przyciągającego wysokie technologie” – mówi Michał Starybrat, Development Director w CL Property.

 

Generalnym wykonawcą będzie Pekabex. Planowane oddanie inwestycji do użytkowania ma nastąpić w drugiej połowie 2024 roku.

 

IT RESELLER nr 354/2023 “W dobie AI edukacja zyska jeszcze więcej” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Jordan Chrysafidis, General Manager, WW Education Device Sales, Microsoft

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE