Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Tencent zmieni strategię inwestowania – giganta interesują teraz tylko pakiety większościowe.

Jak donosi Reuters, czołowa firma w branży gier, Tencent, zmienia strategię inwestowania. Zamiast zadowalania się udziałami mniejszościowymi, chiński gigant sięgac będzie po udziały 50%+. 

Tencent, jedna z największych firm technologicznych na świecie i największa pod względem przychodów z gier, od dawna inwestuje w firmy z siedzibą poza Chinami. Jednak często robił to w ograniczony sposób, przejmując jedynie mniejszościowy pakiet i pozwalając obecnym właścicielom pozostać na czele swoich firm.

Przykłady takich właśnie mniejszościowych inwestycji Tencentu obejmują firmy takie jak: Playtonic Games, Frontier Developments, Bohemia Interactive, Payload Studios, Offworld Industries, Triternion, Paradox Interactive, Remedy Entertainment, Krafton, Kakao, FromSoftware, Marvelous, Bloober Team i Don’t Nod. Tencent ma już na koncie pełne, całościowe lub większościowe przejęcia firm zachodnich. Tak było już z 1C Entertainment (obecnie Fulqrum Games), Inflexion Games, Wake Up Interactive, Turtle Rock Studios, Sharkmob, Grinding Gear Games, Supercell, Leyou, 10 Chambers Collective, Klei Entertainment i Tequila Works. Jest to jednak mniejszość spośród biznesów, w których Tencent ma udziały.

Reuters sugeruje, że nastąpi zmiana strategii fuzji i przejęć w Tencent. Teraz chińska firma ma skupić się na transakcjach większościowych. Powód zmiany polityki jest dobrze znany: coraz ostrzejsze restrykcje chińskiego rządu dotyczące gier (zwłaszcza dla nieletnich) zmusiły chińskie firmy, w tym takie jak NetEase, do spojrzenia na zewnątrz w kierunku wzrostu. W sierpniu 2022 r. Tencent musiał zgłosić swój pierwszy w historii spadek przychodów, mierzony na poziomie -3% rok do roku w porównaniu do drugiego kwartału 2021 r. Spadek w całym pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł -1% .

Programy partnerskie nowej ery – Czyli jak pandemia zmieniła programy partnerskie i współpracę na linii vendor-partnerzy.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE